Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Stirring Abyss (PC)

Stirring Abyss PC

Stirring Abyss to izometryczna gra RPG z turowym systemem walki i elementami strategii, w której wcielamy się w oddział eksplorujący podwodne ruiny starożytnej cywilizacji. Tytuł czerpie inspirację z prozy H.P. Lovecrafta.

RPG | turowe | widok izometryczny | horror | 2D | elementy strategiczne | mitologia Cthulhu | pod wodą | lata 40. i 50. XX wieku

PC Windows
Okładka Stirring Abyss (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

29października2020

29października2020

Steam

Stirring Abyss jest niezależną grą strategiczną z mocno zarysowanymi elementami RPG, której akcja rozgrywa się pod wodą. Produkcja jest osadzona w mrocznym uniwersum czerpiącym inspirację z prozy mistrza horroru, H.P. Lovecrafta. Za opracowanie tego tytułu odpowiadają studia Sleepy Sentry oraz K-Project. Wydawcą jest firma Slitherine.

Fabuła

Akcja Stirring Abyss toczy się w czasach Zimnej Wojny. Gracz kontroluje członków załogi łodzi podwodnej USS Salem, która zostaje wysłana w głębiny z tajną misją. Niestety, statek zostaje poważnie uszkodzony przez tajemnicze zagrożenie, a bohaterowie są zdani tylko na siebie – muszą spróbować odnaleźć drogę na powierzchnię.

Mechanika

Stirring Abyss jest grą strategiczną, w której akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Rozgrywka budzi pewne skojarzenia z znanym cyklem XCOMkontrolując kilkuosobowy oddział eksplorujemy podwodne ruiny starożytnej cywilizacji i walczymy z napotkanymi wrogami. Każda z naszych postaci ma odmienne umiejętności, a także silne i słabe strony. Kluczem do sukcesu jest właściwe zgranie poszczególnych specjalizacji.

Bardzo ważne jest też przeprowadzanie rozpoznania oraz oświetlenie – w pełnej zagrożeń, oceanicznej głębi utrata źródeł światła może skończyć się tragicznie. Eksplorując odkrywamy przeróżne przydatne rzeczy oraz zasoby, które możemy wykorzystywać, tworząc pancerze i broń i tym samym poprawiając swoje szanse przetrwania.

W miarę postępów w rozgrywce usprawniamy swoją łódź podwodną, a zdolności naszych bohaterów ulepszają się. Mamy też możliwość poddania ich działaniu mrocznych sił, z którymi wchodzą w kontakt – efektem są przeróżne, makabryczne mutacje (przykładem może być posiadanie macki zamiast ręki), oferujące dodatkowe możliwości taktyczne.

Co więcej, w Stirring Abyss fizyczne zagrożenia nie są jedynymi – musimy też dbać o zdrowie psychiczne naszych postaci. Ciągłe napięcie i zmęczenie może poskutkować szaleństwem.

Tryby gry

W Stirring Abyss możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna, ale produkcja oferuje też tzw. tryb Endless. W tym module zabawa nigdy się nie kończy i zostaje wzbogacona o elementy gatunku roguelike oraz ciekawą mechanikę – czym dłużej gramy, tym silniejsi stają się nasi wrogowie, ale możemy wybierać, jakie moce zyskają.

Kwestie techniczne

Stirring Abyss posiada przyjemną, trójwymiarową grafikę. Oprawa jest stylizowana w taki sposób, by przypominać komiks lub film animowany, ale równocześnie charakteryzuje się dość mrocznym klimatem, widocznym przede wszystkim w niepokojących projektach potworów napotykanych przez naszych bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Stirring Abyss

16+

Wymagania sprzętowe Stirring Abyss

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 8