Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSAND
Okładka Sorcery! (PC)

Sorcery!

Elektroniczna adaptacja popularnej gry paragrafowej Sorcery! The Shamutanti Hills, opracowanej przez Steve’a Jacksona w 1983 roku.

RPG | fantasy | paragrafowe

Okładka Sorcery! (PC)

producent: inkle Ltd

wydawca: inkle Ltd

Strona oficjalna

data premiery gry:

2maj2013

iOS

12mar2014

AND

2lut2016

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sorcery! to paragrafówka wydana z myślą o platformie AND i iOS. Produkcja opracowana została przez studio Inkle.

Fabuła

Gra stanowi adaptację The Sorcery! The Shamutanti Hills, czyli popularnej papierowej paragrafówki autorstwa Steve’a Jacksona, opublikowanej w 1983 roku. Akcja toczy się w krainie fantasy zwanej Titan, a fabuła obraca się wokół artefaktu znanego jako Korona Królów, która obdarza nadnaturalnymi mocami przywódczymi każdego, kto założy ją na głowę. Niestety została ona skradziona z krainy Analand przez złego arcymaga, który dzięki niej podporządkował sobie pełne dzikich plemion tereny Kakhabad i z pomocą tych wojsk rozpoczął inwazję na sąsiadujące królestwa. Gracze wcielają się w samotnego wojownika, któremu powierzono misję odzyskania korony i tym samym powstrzymania agresji na Analand.

Mechanika

Podczas zabawy gracze eksplorują krainę, rozwijają bohatera, toczą bitwy z przeciwnikami oraz podejmują masę decyzji, kierujących fabułę na odmienne tory. Autorzy podeszli do projektu ambitnie i nie przenieśli jedynie stron z papierowego pierwowzoru na format elektroniczny, a ich wizja jest raczej kompletną adaptacją produkcji. Poruszamy się, przeciągając wojownika palcem po mapie, a zabawie towarzyszą liczne obrazy i dźwięki. W porównaniu z pierwowzorem twórcy znacząco rozszerzyli także swobodę działania postaci. Możemy porozmawiać prawie z każdą napotkaną osobą i przeszukać wnętrze każdego budynku. Największą różnicą jest jednak system walki, który wymaga ręcznego przesuwania postaci na ekranie w celu aktywacji ataków i uników. Jednocześnie każde starcie jest również opisywane bogatą prozą, co tworzy unikalną mieszankę.

Również oprawa audiowizualna nie stanowi bezpośredniej adaptacji papierowego pierwowzoru. Gra w wersji na AND i iOS wyposażona została w liczne animacje oraz scenki przerywnikowe, a zabawie towarzyszy muzyka oraz efekty dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sorcery!

12+

Wymagania sprzętowe Sorcery!

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 1.4 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows Vista
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7
Minecraft: Pocket Edition w wersji 1.0 oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje
Minecraft: Pocket Edition w wersji 1.0 oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość28 grudnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie aktualizacji do takich tytułów jak Agent A: A puzzle in disguise, Leap Day, Lost in Harmony, Minecraft: Pocket Edition czy seria Sorcery!

Seria Sorcery! trafi na komputery osobiste
Seria Sorcery! trafi na komputery osobiste

wiadomość15 stycznia 2016

Studio inkle zdradziło, że 2 lutego na komputerach osobistych ukaże się pakiet zawierający pierwszą i drugą cześć serii Sorcery!, znanej do tej pory z urządzeń mobilnych. Wiosną pojawi się konwersja trzeciej odsłony, a później zadebiutuje Sorcery! 4 na iOS, Androida i PC-ty.

iOS
AND
PC