Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2016, 10:43

autor: Kamil Zwijacz

Seria Sorcery! trafi na komputery osobiste

Studio inkle zdradziło, że 2 lutego na komputerach osobistych ukaże się pakiet zawierający pierwszą i drugą cześć serii Sorcery!, znanej do tej pory z urządzeń mobilnych. Wiosną pojawi się konwersja trzeciej odsłony, a później zadebiutuje Sorcery! 4 na iOS, Androida i PC-ty.

Sorcery! to popularna seria gier paragrafowych, dostępna od dłuższego czasu na urządzeniach mobilnych. Już wkrótce zagrają w nią jednak nowi gracze, gdyż studio inkle postanowiło przenieść cykl na komputery osobiste. 2 lutego ukaże się pakiet zawierający część pierwszą i drugą. Wiosną pojawi się konwersja trójki, a jeszcze w tym roku (nie znamy dokładnego terminu) na rynku zadebiutuje czwarta odsłona, która od razu ukaże się na iOS, Androidzie i PC-tach. Komputerowe wersje zaoferują zmieniony interfejs użytkownika, pasujący do dużych ekranów, a dodatkowo możemy także liczyć na większą czcionkę tekstów. PC-towe wydania mają kosztować tyle samo, co inny hit studia inkle dostępny na „blaszakach” - 80 Days. Za gry zapłacimy więc 9,99 euro (około 44 zł).

Sorcery! – screen z PC-towej wersji. - Seria Sorcery! trafi na komputery osobiste - wiadomość - 2016-01-15
Sorcery! – screen z PC-towej wersji.
Sorcery! w skrócie:
  • Seria gier paragrafowych od studia inkle
  • Do tej pory ukazały się trzy części, a czwarta pojawi się jeszcze w tym roku
  • Obecnie produkcje dostępne są na urządzeniach mobilnych, ale wkrótce zostaną przeniesione na komputery osobiste

Sorcery! to cykl produkcji opartych na grach paragrafowych tworzonych swego czasu przez Steve’a Jacksona i Johna Blanche’a. Podczas przygody wcielamy się w wojownika, który musi odzyskać artefakt zwany Koroną Królów. Został on skradziony i wykorzystany do podporządkowania sobie dzikich plemion przez złego czarownika. Efektem tego była inwazja na krainę Analand. Przed graczem postawione zostaje zadanie powstrzymania ataku.

Pierwsza odsłona serii ukazała się w maju 2013 roku na urządzeniach mobilnych. W listopadzie tego samego roku pojawiła się druga część, a trzecia zadebiutowała w kwietniu 2015 roku. Obecnie wszystkie produkcje dostępne są na sprzęcie firmy Apple oraz w sklepie Google Play.