Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSANDPC
Okładka Sorcery! 3 (iOS)

Sorcery! 3

Trzecia odsłona utrzymanej w realiach fantasy paragrafowej gry RPG, zapoczątkowanej w 2013 roku przez studio inkle Ltd. Fabuła Sorcery! 3 łączy się z dwoma poprzednimi częściami serii, ale jej znajomość nie jest wymagana do zabawy.

RPG | fantasy | gamebook | paragrafowe | tekstowe

Okładka Sorcery! 3 (iOS)

producent: inkle Ltd

wydawca: inkle Ltd

Strona oficjalna

data premiery gry:

22kwi2015

iOS AND

5kwi2016

PC

Sorcery! 3 to wydana na platformie PC, AND i iOS gra paragrafowa utrzymana w klimatach fantasy. Opracowało ją studio inkle, czyli autorzy dwóch poprzednich odsłon. Produkcja nie posiada żadnych mikropłatności.

Fabuła

Kampania oferuje opcję załadowania zapisanego stanu gry z dwóch poprzednich odsłon, ale scenariusz opowiada o nowej przygodzie, więc znajomość wcześniejszych części nie jest wymagana do zabawy. Tym razem akcja przenosi nas do niegościnnej krainy Kakhabad. Składają się na nią ruiny miast, wielkie połacie pustyni, mroczne lasy i niebezpieczne góry. Naszym zadaniem jest przedarcie się przez to terytorium, gdyż tylko w ten sposób możemy dotrzeć do głównego celu, czyli miasta Mampang, gdzie ukryto artefakt znany jako Korona Królów. Wyprawę utrudnia obecność na szlaku pięciu wężowych lordów, którzy nie spoczną póki nie wyślą nas w zaświaty.

Mechanika

Sorcery! 3 kontynuuje tradycje swoich poprzedników i oferuje znacznie bardziej interaktywne podejście do paragrafówek niż większość produkcji z tego gatunku. Narracja prowadzona jest za pomocą tekstu, ale jednocześnie gra cały czas raczy nas ilustracjami pokazującymi spotkania z postaciami, walkę czy przemierzane podczas podróży lokacje. Gracze otrzymują co chwila możliwość dokonywania wyborów, zarówno w trakcie starć i omijania pułapek, jak i podczas podejmowania decyzji kluczowych dla dalszego rozwoju fabuły. Praktycznie wszystkie napotkane budynki stoją przed nami otworem, możemy prowadzić obszerne rozmowy z kilkudziesięcioma postaciami czy wstąpić do karczmy w celu spróbowania szczęścia w jednej z dostępnych gier hazardowych. Autorzy nie zapomnieli także o systemie rozwoju, pozwalającym wydawać zdobyte punkty doświadczenia na ulepszanie statystyk postaci oraz zakup nowych umiejętności.

Kwestie techniczne

Gra w wersji na PC, AND i iOS wyróżnia się na tle typowych paragrafówek również oprawą graficzną. Wszystkie lokacje są bogato ilustrowane i twórcy postawili na ciekawy styl wizualny, gdzie na trójwymiarowe lokacje nałożono ręcznie rysowane tekstury. Ponadto potyczki są w pełni animowane i możemy obserwować każdy cios i zaklęcie, co nadaje bitwom wygląd niczym w tradycyjnych RPG-ach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Sorcery! 3

Wymagania wiekowe Sorcery! 3

12+

Wymagania sprzętowe Sorcery! 3

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 1.4 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 300 MB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Dual Core 1.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD lub lepsza
 • 300 MB HDD
 • Windows 7/8/10
Minecraft: Pocket Edition w wersji 1.0 oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje
Minecraft: Pocket Edition w wersji 1.0 oraz inne najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość28 grudnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie aktualizacji do takich tytułów jak Agent A: A puzzle in disguise, Leap Day, Lost in Harmony, Minecraft: Pocket Edition czy seria Sorcery!

Wieści ze świata (Shenmue III, White Heaven, Sorcery! 3, Code of Princess, Tabletopia) 29/3/2016
Wieści ze świata (Shenmue III, White Heaven, Sorcery! 3, Code of Princess, Tabletopia) 29/3/2016

wiadomość29 marca 2016

Dziś piszemy o nowych screenach i sesji motion-capture do Shenmue III, horrorze FPP White Heaven, terminie premiery paragrafówki Sorcery! 3 na PC, możliwym wydaniu na Steamie beat ‘em upa Code of Princess z 3DS-a i o debiucie w Early Access gry Tabletopia. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Seria Sorcery! trafi na komputery osobiste
Seria Sorcery! trafi na komputery osobiste

wiadomość15 stycznia 2016

Studio inkle zdradziło, że 2 lutego na komputerach osobistych ukaże się pakiet zawierający pierwszą i drugą cześć serii Sorcery!, znanej do tej pory z urządzeń mobilnych. Wiosną pojawi się konwersja trzeciej odsłony, a później zadebiutuje Sorcery! 4 na iOS, Androida i PC-ty.

Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)

wiadomość6 maja 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne czwartego miesiąca tego roku. Wśród polecanych kwietniowych pozycji znalazły się takie produkcje jak DuckTales Remastered, Football Manager Classic 2015, Forgotten Memories, Sorcery! 3, Implosion, Ys Chronicles 1, Rogue Star oraz Devious Dungeon 2.

Sorcery! 3 – premiera nowej paragrafówki autorów doskonałego 80 Days
Sorcery! 3 – premiera nowej paragrafówki autorów doskonałego 80 Days

wiadomość23 kwietnia 2015

Znane z wielokrotnie nagradzanego 80 Days studio inkle wypuściło Sorcery! 3, czyli trzecią odsłonę jednej z najlepszych mobilnych serii paragrafówek.

iOS
AND
PC