Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2016, 14:45

autor: Draug

Wieści ze świata (Shenmue III, White Heaven, Sorcery! 3, Code of Princess, Tabletopia) 29/3/2016

Dziś piszemy o nowych screenach i sesji motion-capture do Shenmue III, horrorze FPP White Heaven, terminie premiery paragrafówki Sorcery! 3 na PC, możliwym wydaniu na Steamie beat ‘em upa Code of Princess z 3DS-a i o debiucie w Early Access gry Tabletopia. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shenmue III – nowe screeny i przymiarki do motion capture

Studio Ys Net pochwaliło się, że rozpoczęło testy aparatury do sesji motion capture na potrzeby gry Shenmue III. Deweloper korzysta z technologii Xsens, użytej wcześniej przy takich tytułach jak Resistance 3, Killzone 2 czy Borderlands. Na dokładkę opublikowano cztery małe screeny z gry, które wcześniej mogli zobaczyć tylko uczestnicy konferencji MAGIC (Monaco Anime Game International Conferences, 27 lutego):

Wieści ze świata (Shenmue III, White Heaven, Sorcery! 3, Code of Princess, Tabletopia) 29/3/2016 - ilustracja #1
Wieści ze świata (Shenmue III, White Heaven, Sorcery! 3, Code of Princess, Tabletopia) 29/3/2016 - ilustracja #2
Wieści ze świata (Shenmue III, White Heaven, Sorcery! 3, Code of Princess, Tabletopia) 29/3/2016 - ilustracja #3
Wieści ze świata (Shenmue III, White Heaven, Sorcery! 3, Code of Princess, Tabletopia) 29/3/2016 - ilustracja #4

White Heaven – horror FPP na Unreal Engine 4

Niezależne studio Dreampainters (znane z gry Anna) pracuje obecnie nad pierwszoosobową przygodówką w konwencji horroru zatytułowaną White Heaven. Wcielimy się w mężczyznę, który został uprowadzony i był przetrzymywany w pewnym hotelu, aż pewnego dnia drzwi jego więzienia stanęły otworem… ale jednocześnie okazało się, że budynek opanowały jakieś nadnaturalne, przerażające siły. Gra powstaje przy użyciu technologii Unreal Engine 4 i wspiera gogle Oculus Rift, a jej premiera (na PC) ma nastąpić w niesprecyzowanym bliżej okresie 2016 roku.

Sorcery! 3 – kolejna paragrafówka wyjdzie na PC w kwietniu

Studio inkle poinformowało, że 5 kwietnia na Steamie ukaże się trzecia część Sorcery! – serii paragrafowych gier RPG, które wywodzą się z książkowego pierwowzoru autorstwa Steve’a Jacksona, a karierę na rynku elektronicznej rozrywki rozpoczęły od urządzeń mobilnych w 2013 roku. Przypomnijmy, że pierwsza i druga odsłona wspomnianego cyklu trafiły na komputery osobiste w lutym bieżącego roku.

Code of Princess – beat ‘em up z 3DS-a wyjdzie na PC?

Wygląda na to, że Code of Princess – dwuwymiarowy beat ’em up, który został wydany pierwotnie na konsolę 3DS w 2012 roku – zmierza na PC. Choć odpowiedzialna za grę firma Agutsuma Entertainment już nie istnieje, przygotowanie komputerowego portu najwyraźniej przejęło małe niezależne studio Solest Games. Przedstawiciel zespołu zapowiedział na Steamie, że jeszcze w tym tygodniu powinniśmy doczekać się oficjalnego ogłoszenia w tej sprawie.

Tabletopia – platforma do grania w planszówki w Early Access

We wczesnym dostępie na Steamie zadebiutowała gra Tabletopia, stworzona przez studio o takiej samej nazwie. Jest to swoista cyfrowa platforma, która oferuje możliwość bawienia się w trójwymiarowym środowisku grami planszowymi i karcianymi z żywymi ludźmi przez Internet lub przy jednym komputerze. Obecnie produkcja udostępnia ponad sto sławnych planszówek, ale katalog ma stać się z czasem wielokrotnie bogatszy. Deweloperowi udało się zaprosić do współpracy dziesiątki wydawców planszówek, w tym takie polskie firmy jak Portal czy Rebel. Wersja PC powinna wyjść z programu Early Access jeszcze w 2016 roku, a w planach są także edycje na urządzenia mobilne (iOS, Android). Tabletopia we wczesnym dostępie kosztuje 9,99 euro (ok. 43 zł), ale docelowo gra ma być dostępna w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play). Niestety, pierwsze recenzje tego tytułu na Steamie są niezbyt pochlebne.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: