Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4
Okładka The King of Fighters XIV (PC)

The King of Fighters XIV

Czternasta odsłona legendarnej japońskiej serii bijatyk, która narodziła się w 1994 roku na konsoli Neo Geo oraz w salonach arcade.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka The King of Fighters XIV (PC)

data premiery gry:

23sie2016

PS4

15cze2017

PC

King of Fighters XIV to czternasta odsłona legendarnej japońskiej serii bijatyk, która narodziła się w 1994 roku na konsoli Neo Geo oraz w salonach arcade i stworzona została przez firmę SNK (obecnie SNK Playmore). Od samego początku znakiem rozpoznawczym cyklu była wysokiej jakości dwuwymiarowa oprawa graficzna, zawierająca pełne detali ilustracje aren oraz wyjątkowo płynne animacje ruchu postaci. Wyjątkiem od tej reguły były jedynie gry King of Fighters: Maximum Impact i King of Fighters: Maximum Impact 2, które pojawiły się na PlayStation 2 oraz oryginalnym Xboksie. King of Fighters XIV powraca do tego pomysłu i decyduje się na zupełnie nowy system walki, podobny do konkurencyjnych serii, takich jak Tekken i Dead or Alive. Gra jest również debiutem cyklu na konsoli PlayStation 4.

Mechanika

King of Fighters XIV na platformie PC i PS4 rezygnuje z systemu walki poprzedników. Gracze walczą teraz na trójwymiarowej arenie i mogą wykorzystać ten element rozgrywki na swoją korzyść, unikając np. na różne sposoby ciosów oponentów. Seria od zawsze słynęła z pokaźnej listy dostępnych postaci. Wiele z nich powróciło w czternastej części, a twórcy zaadoptowali ich styl walki do nowych warunków. Gracze jak zwykle mogą wykonywać standardowe ciosy jak również różnego rodzaju kombosy specyficzne dla danego wojownika.

Tryby gry

Poza rozgrywką dla pojedynczego gracza, w której skład wchodzą np. tryby arcade oraz trening, King of Fighters XIV na PC i PS4 oferuje rozbudowane możliwości zabawy wieloosobowej, które są standardem w pozycjach z gatunku. Gracze mogą wziąć udział w pojedynczych walkach jak i meczach rankingowych, w których zmierzą się z oponentami odpowiadającym ich poziomowi umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do The King of Fighters XIV

Klasyfikacja PEGI The King of Fighters XIV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The King of Fighters XIV

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4160 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4670 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Darmowy weekend z The King of Fighters XIV, techniczna alfa The Division 2 i inne wieści
Darmowy weekend z The King of Fighters XIV, techniczna alfa The Division 2 i inne wieści

wiadomość14 grudnia 2018

Dziś piszemy o darmowym weekendzie na Steamie z grą The King of Fighters XIV, dacie startu technicznej alfy The Division 2 oraz nowej wersji sterowników do kart grafiki AMD Radeon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Windows 10, Bandai Namco / gamescom, Rocket League, The King of Fighters XIV) 19/7/2016
Wieści ze świata (Windows 10, Bandai Namco / gamescom, Rocket League, The King of Fighters XIV) 19/7/2016

wiadomość19 lipca 2016

Dziś piszemy o mniejszym sukcesie systemu Windows 10, niż zakładał Microsoft, zapowiedzi nowej marki Bandai Namco Games na targach gamescom, 19 milionach graczy w Rocket League i o wersji demo The King of Fighters XIV. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Just Cause 3, Halo 5, Toukiden 2, The King of Fighters XIV, PlayStation VR) 15/9/2015
Wieści ze świata (Just Cause 3, Halo 5, Toukiden 2, The King of Fighters XIV, PlayStation VR) 15/9/2015

wiadomość15 września 2015

Dziś piszemy m.in. o przepustce sezonowej do Just Cause 3, 60 FPS-ach w Halo 5: Guardians i nowym gameplayu z tej strzelanki, zapowiedzi gier Toukiden 2 i The King of Fighters XIV na targach Tokyo Game Show 2015 oraz zmianie nazwy Project Morpheus. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS4
PC