Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2015, 13:05

autor: Draug

Wieści ze świata (Just Cause 3, Halo 5, Toukiden 2, The King of Fighters XIV, PlayStation VR) 15/9/2015

Dziś piszemy m.in. o przepustce sezonowej do Just Cause 3, 60 FPS-ach w Halo 5: Guardians i nowym gameplayu z tej strzelanki, zapowiedzi gier Toukiden 2 i The King of Fighters XIV na targach Tokyo Game Show 2015 oraz zmianie nazwy Project Morpheus. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do wtorku 15.09 do godz. 19:00):

Oferta specjalna (do wtorku 15.09 do godz. 19:00):

  • Evolve – obniżka 50% – 14,99 euro (ok. 63 zł), WWW

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 21.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 144 tytułów, WWW

Promocje GOG.com

INDIE PINATA

GOG.com do spółki z polskim studiem Crunching Koalas w piątek rozpoczęło szczególną promocję na gry niezależne. Kilkadziesiąt tytułów zostało przecenionych, a ponadto istnieje możliwość kupienia „piniaty” za 3 dolary (ok. 11 zł) – w środku kryje się losowa produkcja o wartości od 9,99 do 44,99 dolarów. Akcja trwa do 18 września (do godz. 11:59). Zgodnie z zapowiedzią, wczoraj zmienił się asortyment gier w obniżonych cenach (również tych w piniatach). Oto wybrane oferty dostępne do końca czasu promocji:

Wieści ze świata (Just Cause 3, Halo 5, Toukiden 2, The King of Fighters XIV, PlayStation VR) 15/9/2015 - ilustracja #1

Just Cause 3 – przepustka sezonowa

Na Steamie pojawił się Air, Land & Sea Expansion Pass do Just Cause 3, czyli swego rodzaju przepustka sezonowa. W jej skład wchodzą trzy tytułowe pakiety zawartości – powietrzny, lądowy i morski – na które mają składać się nowe misje, pojazdy, przedmioty (broń i gadżety) oraz rodzaje wrogów. Dodatki te staną się dostępne jakiś czas po premierze gry, a posiadacze przepustki dostaną je tydzień wcześniej niż reszta graczy. Oprócz tego Expansion Pass pozwoli pomalować wingsuit i spadochron w ognisty wzór w dniu debiutu Just Cause 3. Sugerowana cena pakietu (a właściwie „ulepszenia do edycji XL”) wynosi 24,99 euro, czyli ok. 105 zł. Na razie brak informacji o dostępności przepustki dla posiadaczy konsol Xbox One i PlayStation 4.

Wieści ze świata (Just Cause 3, Halo 5, Toukiden 2, The King of Fighters XIV, PlayStation VR) 15/9/2015 - ilustracja #2

Halo 5: Guardians – 60 FPS w kampanii i gameplay

Deweloperzy ze studia 343 Industries zapewnili, że Halo 5: Guardians będzie działało w trybie kampanii w 60 klatkach na sekundę. Kluczem do osiągnięcia takiego wyniku przy jednoczesnym zachowaniu graficznego przepychu stanie się „nowy, progresywny system rozdzielczości”, czyli, innymi słowy, dynamiczne skalowanie wielkości obrazu. Przez większość czasu rozgrywka będzie wyświetlana w 1080p, ale w niektórych momentach – zwłaszcza tych najbardziej napakowanych akcją i efektami – rozdzielczość ulegnie redukcji na rzecz utrzymania stałych 60 FPS-ów. Nie wiadomo, czy podobne rozwiązanie znajdzie zastosowanie także w multiplayerze.

Oprócz tego wczoraj Halo 5: Guardians doczekało się dwóch nowych materiałów wideo pokazujących kampanię fabularną (oba zamieściliśmy poniżej). Pierwszy z nich to zwiastun, w którym wypowiedzi deweloperów przepleciono z efektownymi cutscenkami, natomiast drugi stanowi 4-minutowy zapis rozgrywki, pokazujący agenta Locke’a i jego oddział Osiris w akcji podczas misji o nazwie Swords of Sanghelios.

Toukiden 2 – slasher na PS4, PS3 i PS Vita

Podczas konferencji firmy Sony na targach Tokyo Game Show 2015 zapowiedziano Toukiden 2 – kontynuację trzecioosobowej gry akcji Toukiden: The Age of Demons, która wyszła w 2013 roku na handheldy PSP i PS Vita. Tak jak pierwowzór, sequel skupi się na epickich starciach z wielkimi potworami (przypuszczalnie ponownie w realiach z pogranicza japońskiej historii i mitologii), ale tym razem zaoferuje świat o otwartej strukturze. Produkcją raz jeszcze zajmie się doświadczone studio Omega Force (znane głównie z serii Dynasty Warriors). Toukiden 2 powstaje z myślą o konsolach PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita, a jego premiera ma nastąpić w przyszłym roku – przynajmniej w Japonii, bo na razie nie ma informacji o innych rynkach. Na tym ujawnione informacje się kończą, ale na dokładkę mamy jeszcze całkiem efektowny teaser trailer:

The King of Fighters XIV – bijatyka na PS4

Kolejną zapowiedzią z konferencji Sony na Tokyo Game Show 2015 jest The King of Fighters XIV – czternasta główna odsłona serii bijatyk, którą japońska firma SNK Playmore rozwija od 1994 roku. O najnowszej produkcji wiadomo na razie tyle, że wyjdzie na konsolę PlayStation 4 w 2016 roku (w Japonii), ale na dokładkę mamy teaser trailer (zamieszczony poniżej) i garść screenów, które ujawniają, że seria najwyraźniej porzuca ręcznie rysowane tła i postacie, przechodząc główną odsłoną w pełny trójwymiar.

Project Morpheus przemianowany na PlayStation VR

Podczas Tokyo Game Show 2015 nastąpiło także małe ogłoszenie w związku z technologią wirtualnej rzeczywistości firmy Sony. Doszło mianowicie do zmiany nazwy – Project Morpheus odtąd będzie znany jako PlayStation VR.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy: