Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2015, 12:13

autor: Entelarmer

Yakuza - szósta część i remake pierwszej odsłony zapowiedziane

W trakcie konferencji Sony z okazji targów Tokyo Games Show 2015 firma Sega zapowiedziała kolejne odsłony popularnej w Japonii serii Yakuza. Yakuza 6 oraz Yakuza: Kiwami zadebiutują w 2016 roku.

Kazuma Kiryu, czyli główny bohater serii Yakuza. - Yakuza - szósta część i remaster pierwszej odsłony zapowiedziane - wiadomość - 2015-09-15
Kazuma Kiryu, czyli główny bohater serii Yakuza.

Choć do rozpoczęcia targów Tokyo Game Show 2015 zostały jeszcze dwa dni, firma Sony postanowiła pochwalić się nowościami nieco wcześniej. Sama konferencja, którą mogliście oglądać od godziny 9:00 czasu polskiego, była skierowana przede wszystkim do graczy z Azji i to właśnie ich powinno głównie interesować zapowiedzenie przez firmę Sega kolejnych odsłon popularnej na Dalekim Wschodzie serii Yakuza. Pierwszą z nich będzie odświeżona edycja Yakuzy z 2006 roku – Yakuza: Kiwami. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation 4 21 stycznia 2016 roku (oczywiście dotyczy to rynku japońskiego). Oprócz odpowiednio podrasowanej grafiki tytuł zaoferuje też nieco zmodyfikowaną fabułę i nowe rozwiązania w rozgrywce, ale póki co nie podano żadnych konkretnych szczegółów.

Drugą pozycją z cyklu zwanego czasem „japońskim Grand Theft Auto” jest Yakuza 6, a więc szósta pełnoprawna odsłona serii i trzecia jej część na konsolę PlayStation 4. Japońską premierę zapowiedziano na koniec 2016 roku, natomiast nie wspomniano nic o ewentualnym wydaniu na rynki zachodnie. Niemniej można mieć na to nadzieję, skoro poprzednie Yakuzy koniec końców trafiły do Europy i Ameryki. Warto również nadmienić że Yakuza: Kiwami w wydaniu na PS4 będzie zawierać wersję demo „szóstki”.

Seria Yakuza to gangsterska gra TPP od studia Amusement Visions, charakteryzująca się światem o otwartej strukturze, wielowątkową fabułą oraz elementami bijatyki i przygodówki, a więc siłą rzeczy kojarząca się z arcypopularnym cyklem firmy Rockstar. Pierwsza część ukazała się w Japonii w 2006 roku i została ciepło przyjęta przez graczy. Popularność serii w Kraju Kwitnącej Wiśni sprawiła, że Yakuza doczekała się nie tylko spin-offów (na przykład Dead Souls z zombie w roli głównej), lecz także adaptacji filmowych i książkowych, a nawet słuchowisk radiowych.