Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4
Okładka Dragon Age: Inquisition - Trespasser (PC)

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

Dragon Age: Inquisition - Trespasser

Trzeci i ostatni z planowanych dodatków DLC do gry Dragon Age: Inquisition studia BioWare. Jego celem jest przede wszystkim dostarczenie graczom nowych przygód, tak więc pod względem mechaniki w rozgrywce nie zaszły praktycznie żadne zmiany.

To jest dodatek do gry Dragon Age: Inkwizycja.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age: Inquisition - Trespasser (PC)

data premiery gry:

8wrz2015

PC PS4 XONE

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz (and. Dragon Age: Inquisition – Trespasser) to trzecie i ostatnie duże rozszerzenie fabularne do wydanego w 2014 roku RPG Dragon Age: Inkwizycja (ang. Dragon Age: Inquisition). Produkcję opracowało studio BioWare i wymaga ona posiadania podstawowej wersji gry.

Fabuła

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz zaprojektowano jako epilog dla kampanii z głównej wersji gry. Akcja rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach z podstawki, a fabuła pokazuje, jakie zmiany zaszły przez ten czas w Inkwizycji, dając odpowiedź na pytanie, co może stać się z organizacją powołaną do ocalenia świata po tym, jak ten świat został już uratowany.

Podczas kampanii mamy okazję spotkać wiele dobrze znanych postaci i dowiedzieć się, jak spędziły ostatnie dwa lata. Oczywiście dodatek nie ogranicza się do konwersacji i zostajemy także zmuszeni do zmierzenia się z nowym zagrożeniem, którego źródłem tym razem jest rasa qunari. Podejmiemy również decyzje, które wpłyną na ostateczny los całej Inkwizycji. Co ciekawe, przy okazji otrzymujemy także wskazówki co do przyszłości krainy Thedas, które uchylają rąbka tajemnicy dotyczącej tego, co wydarzy się w czwartej odsłonie serii.

Mechanika

Zadaniem Dragon Age: Inkwizycja - Intruz jest dostarczenie zestawu nowych przygód i zamknięcie wątków fabularnych, dlatego w mechanizmach rozgrywki nie zaszły praktycznie żadne zmiany. Ponownie otrzymujemy więc klasyczną grę RPG, w której dowodzimy niewielką drużyną bohaterów. Walka rozgrywka się w czasie rzeczywistym z opcją tzw. aktywnej pauzy, a wyniki starć zależą od statystyk bohaterów oraz jakości planów taktycznych gracza.

Zwycięstwa i wypełnianie zadań nagradzane są punktami doświadczenia, za które rozwijamy umiejętności postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

Klasyfikacja PEGI Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core 3.0 GHz/AMD Six Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza, Windows 7/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Quad Core 2.0 GHz/AMD Quad Core 2.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon 4870 lub lepsza, Windows 7/8.1 64-bit

Meehovv Ekspert 16 listopada 2015

Intruz to ostatni fabularny dodatek do gry Dragon Age: Inkwizycja, zamykający jej fabułę i kładący fundamenty pod kontynuację cyklu. Choć zwieńczeniu trzeciej odsłony serii Dragon Age daleko do ideału, to rodzi ono pytania i otwiera wątki, których rozwiązania być może warto oczekiwać.

6.5
Dragon Age: Inkwizycja GOTY bez dodatków na płycie
Dragon Age: Inkwizycja GOTY bez dodatków na płycie

wiadomość25 września 2015

Twórcy gry Dragon Age: Inkwizycja poinformowali, że na płycie z wersją Game of the Year – zawierająca wszystkie popremierowe dodatki – nie znajdą się pliki rozszerzeń Szczęki Hakkona, Zstąpienie oraz Intruz i trzeba je będzie samodzielnie pobrać.

Dragon Age: Inkwizycja dostanie wydanie Game of the Year Edition
Dragon Age: Inkwizycja dostanie wydanie Game of the Year Edition

wiadomość22 września 2015

Jeśli ktoś z Was wstrzymywał się z kupnem gry Dragon Age: Inkwizycja do pojawienia się zbiorczego wydania produkcji zawierającego oprócz podstawki wszystkie opublikowane dotąd DLC, może zacierać ręce. 6 października tytuł ukaże się w edycji Game of the Year.

[Uwaga, spoilery!] Dragon Age: Inkwizycja - ostatni dodatek zdradza szczegóły na temat Dragon Age IV
[Uwaga, spoilery!] Dragon Age: Inkwizycja - ostatni dodatek zdradza szczegóły na temat Dragon Age IV

wiadomość13 września 2015

W ostatnim dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja znajdują się przesłanki związane z kolejną odsłoną serii. W niniejszej wiadomości pojawiają się jednak ogromne spoilery, więc jeżeli nie skończyłeś jeszcze "podstawki" i DLC Trespasser (Intruz), nie zagłębiaj się w dalszą lekturę!

Dragon Age: Inkwizycja - dziś premiera Intruza, ostatniego dodatku do gry
Dragon Age: Inkwizycja - dziś premiera Intruza, ostatniego dodatku do gry

wiadomość8 września 2015

Dziś na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC odbędzie się premiera ostatniego dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja, zatytułowanego Intruz. Rozszerzenie jest epilogiem "podstawki", a jego akcja rozgrywa się dwa lata po znanych już wydarzeniach.

Zapowiedziano Dragon Age: Inquisition - Trespasser, czyli ostatnie duże DLC do gry RPG studia BioWare
Zapowiedziano Dragon Age: Inquisition - Trespasser, czyli ostatnie duże DLC do gry RPG studia BioWare

wiadomość30 sierpnia 2015

Studio BioWare zapowiedziało Dragon Age: Inquisition - Trespasser (pol. Intruz), czyli ostatni duży dodatek DLC do gry RPG Dragon Age: Inkwizycja. Zaoferuje on minikampanię, której akcja rozpocznie się dwa lata po wydarzeniach z podstawowej wersji.

PC
PS4
XONE