Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Dragon Age: Inquisition - Trespasser (PC)
OkładkaDragon Age: Inquisition - Trespasser (PC)

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

Dragon Age: Inquisition - Trespasser

Trzeci i ostatni z planowanych dodatków DLC do gry Dragon Age: Inquisition studia BioWare. Jego celem jest przede wszystkim dostarczenie graczom nowych przygód, tak więc pod względem mechaniki w rozgrywce nie zaszły praktycznie żadne zmiany.

To jest dodatek do gry Dragon Age: Inkwizycja.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz Premiera

8wrz2015

PC PS4 XONE

Gry podobne do Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

Gothic 3

Drakensang: The River of Time

Sword Coast Legends

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz (and. Dragon Age: Inquisition – Trespasser) to trzecie i ostatnie duże rozszerzenie fabularne do wydanego w 2014 roku RPG Dragon Age: Inkwizycja (ang. Dragon Age: Inquisition). Produkcję opracowało studio BioWare i wymaga ona posiadania podstawowej wersji gry.

Fabuła

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz zaprojektowano jako epilog dla kampanii z głównej wersji gry. Akcja rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach z podstawki, a fabuła pokazuje, jakie zmiany zaszły przez ten czas w Inkwizycji, dając odpowiedź na pytanie, co może stać się z organizacją powołaną do ocalenia świata po tym, jak ten świat został już uratowany.

Podczas kampanii mamy okazję spotkać wiele dobrze znanych postaci i dowiedzieć się, jak spędziły ostatnie dwa lata. Oczywiście dodatek nie ogranicza się do konwersacji i zostajemy także zmuszeni do zmierzenia się z nowym zagrożeniem, którego źródłem tym razem jest rasa qunari. Podejmiemy również decyzje, które wpłyną na ostateczny los całej Inkwizycji. Co ciekawe, przy okazji otrzymujemy także wskazówki co do przyszłości krainy Thedas, które uchylają rąbka tajemnicy dotyczącej tego, co wydarzy się w czwartej odsłonie serii.

Mechanika

Zadaniem Dragon Age: Inkwizycja - Intruz jest dostarczenie zestawu nowych przygód i zamknięcie wątków fabularnych, dlatego w mechanizmach rozgrywki nie zaszły praktycznie żadne zmiany. Ponownie otrzymujemy więc klasyczną grę RPG, w której dowodzimy niewielką drużyną bohaterów. Walka rozgrywka się w czasie rzeczywistym z opcją tzw. aktywnej pauzy, a wyniki starć zależą od statystyk bohaterów oraz jakości planów taktycznych gracza.

Zwycięstwa i wypełnianie zadań nagradzane są punktami doświadczenia, za które rozwijamy umiejętności postaci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Quad Core 2.0 GHz/AMD Quad Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon 4870 lub lepsza
  • Windows 7/8.1 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Quad Core 3.0 GHz/AMD Six Core 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon R9 270 lub lepsza
  • Windows 7/8.1 64-bit
PC
PS4
XONE