Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2015, 12:25

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Dragon Age: Inkwizycja GOTY bez dodatków na płycie

Twórcy gry Dragon Age: Inkwizycja poinformowali, że na płycie z wersją Game of the Year – zawierająca wszystkie popremierowe dodatki – nie znajdą się pliki rozszerzeń Szczęki Hakkona, Zstąpienie oraz Intruz i trzeba je będzie samodzielnie pobrać.

Jak wynika z informacji udzielonych na oficjalnym profilu serii Dragon Age w serwisie Twitter, nabywcy fizycznej kopii Dragon Age: Inkwizycja w wersji Game of the Year będą musieli samodzielnie pobrać poszczególne popremierowe dodatki, tj. Szczęki Hakkona, Zstąpienie oraz Intruz, po wprowadzeniu stosownego kodu, jaki zapewne znajdzie się w pudełku. W skrócie oznacza to wesołe ściąganie dodatkowych gigabajtów po instalacji Inkwizycji. Premiera kompletnego wydania Dragon Age: Inkwizycja odbędzie się 6 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Niestety wszystko wskazuje na to, że posiadacze platform past-genowych, tj. PlayStation 3 i Xbox 360, będą musieli obejść się smakiem. Nie powinno to jednak stanowić większego zaskoczenia, gdyż o rezygnacji z wydawania DLC na starsze konsole wiemy już od lipca. Nie zmienia to oczywiście faktu, że jest to decyzja co najmniej kontrowersyjna – odcina bowiem nabywców Inkwizycji w wersji na PS3 i X360 od dodatku Zstąpienie, zamykającego fabułę rzeczonej gry. Miejmy nadzieję, że włodarze BioWare i Electronic Arts jeszcze się zreflektują.

Dragon Age: Inkwizycja zadebiutowało 18 listopada ubiegłego roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 3, Xbox 360 i Xbox One. Gra w naszej recenzji otrzymała znakomitą ocenę: 9,5/10, z kolei czytelnicy serwisu gry-online.pl przyznali jej tytuł Gry roku 2014. Osobom, które nie miały jeszcze okazji zagrać w najnowszą propozycję kanadyjskiego studia BioWare, polecamy wersję próbną, pozwalającą rozegrać 6 godzin kampanii fabularnej i zapewniającą nieograniczony dostęp do kooperacyjnego trybu wieloosobowego.

TWOIM ZDANIEM

Przeszkadza Ci brak dodatków na płycie Dragon Age: Inkwizycja GOTY?

Tak to skandal, że trzeba je pobrać.
63,7%
Szkoda ale idzie to przeżyć.
24,4%
I tak preferuje digital.
11,9%
Zobacz inne ankiety