Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2015, 14:00

autor: shav

Dragon Age: Inkwizycja – kolejne DLC ominą PlayStation 3 i Xboksa 360

Studio BioWare ujawniło, że kolejne dodatki fabularne do Dragon Age: Inkwizycja nie pojawią się na poprzedniej generacji konsol. Przyszłe rozszerzenia trafią wyłącznie na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Studio BioWare umożliwi przeniesienie postępów w fabule pomiędzy konsolami - Dragon Age: Inkwizycja – kolejne DLC ominą PlayStation 3 i Xboksa 360 - wiadomość - 2015-07-07
Studio BioWare umożliwi przeniesienie postępów w fabule pomiędzy konsolami

W czerwcu tego roku ujawniono, że Dragon Age: Inkwizycja doczeka się kolejnego po Szczękach Hakkona dodatku fabularnego. Na ten moment nadal nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat rozszerzenia, ale otrzymaliśmy inną, niezbyt optymistyczną informację – ten, jak i ewentualne, przyszłe dodatki nie zostaną wydane na konsolach poprzedniej generacji konsol, czyli PlayStation 3 i Xboksie 360.

Aby nieco załagodzić sytuację, twórcy gry umożliwią przenoszenie zapisanych stanów gry pomiędzy starszymi i nowszymi platformami. Dokonamy tego w obrębie konsol tego samego producenta, a więc z PlayStation 3 na PlayStation 4 oraz z Xboksa 360 na Xboksa One. Nie będzie też możliwości przeniesienia zapisu z PC na konsole.

Poza samymi zapisanymi stanami gry, na nową platformę zostaną przeniesione także kupione wcześniej dodatki. Jeśli posiadamy już Szczęki Hakkona i zdecydujemy się na przejście na nowszy sprzęt, to nie będziemy zmuszeni kupować tego DLC po raz kolejny.

Jak nietrudno się domyślić, zakończenie wspierania Dragon Age: Inkwizycja na poprzedniej generacji konsol nie spodobało się graczom, którzy wyrażają swoje niezadowolenie w komentarzach pod wpisem na blogu twórców gry.