Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 lipca 2015, 13:53

autor: Jiker

This War of Mine - premiera na tabletach przed końcem lipca. Wersja na Androida w pre-orderze

Studio 11 bit studios ujawniło, że This War of Mine zadebiutuje na tabletach z systemem Android i iOS przed końcem lipca. Pierwszą z wymienionych wersji można zamawiać przedpremierowo – wśród prezentów m.in. egzemplarz na PC.

Warszawskie 11 bit studios podzieliło się nowymi informacjami na temat mobilnej odsłony This War of Mine – survivalowej gry wojennej, w której pomagamy grupie cywilów przetrwać wojnę. Jednocześnie producent znany ze strategicznej serii Anomaly uruchomił możliwość składania zamówień przedpremierowych na edycję przeznaczoną na tablety działające pod kontrolą systemu Android.

Z informacji podanych przez 11 bit studios wynika, że mobilna wersja – opracowywana również z myślą o iPadzie – zadebiutuje na rynku przed końcem lipca. W odsłonę androidową zagrają na pewno posiadacze tabletów z Androidem w wersji co najmniej 4.0 i wyposażonych w procesory graficzne Adreno 320, Tegra 3, PowerVR SGX 544 i lepsze. Chipy z serii Mali i gorsze od wymienionych nie zostały dokładnie przetestowane, w związku z czym mogą sprawiać problemy.

Osoby, które zdecydują się na złożenie pre-ordera na This War of Mine w wersji na Androida (koszt zakupu to 9,99 dolarów, czyli około 38 złotych), otrzymają w ramach bonusu po darmowym egzemplarzy edycji pecetowej. Poza tym 15% wpłaconej sumy zostanie przekazane na konto fundacji War Child, pomagającej dzieciom poszkodowanym przez konflikty zbrojne. Wreszcie, w momencie debiutu na ich skrzynkę pocztową zostanie wysłany mail z odnośnikiem umożliwiającym pobranie kopii gry. Podobna akcja nie zostanie zorganizowana w przypadku wersji na iOS.

This War of Mine zadebiutowało na komputerach osobistych w listopadzie 2014 roku. Gra zdobyła uznanie w mediach i wśród graczy, a w ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że przyniosła studiu 11 bit przychód na poziomie ponad 3 mln euro (przy czym koszt produkcji – 500 tysięcy euro – zwrócił się już po dwóch dniach sprzedaży). W This War of Mine przejmujemy kontrolę nad cywilami, którzy walczą o przeżycie w samym centrum oblężonego miasta. Rozgrywka dzieli się na dwa etapy – w nocy wysyłamy śmiałków na poszukiwania cennych surowców, a w dzień ulepszamy schron, wytwarzamy broń i uczestniczymy w wojennej niedoli.