Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2015, 11:38

autor: Góral

This War of Mine wielkim sukcesem; studio 11 bit tworzy grę AAA

Karol Zajączkowski, PR menadżer w studiu 11 bit, zdradził dziennikarzowi serwisu Eurogamer kilka ciekawostek związanych z grą This War of Mine oraz przyszłością dewelopera, który pracuje już nad nowym, wysokobudżetowym projektem.

W listopadzie 2014 roku na komputerach PC zadebiutowało This War of Mine – kolejna produkcja od polskiego studia 11 bit. Survivalowo-wojenny tytuł okazał się strzałem w dziesiątkę, zgarniając dobre oceny w mediach oraz ciesząc się sporym wzięciem wśród graczy. Karol Zajączkowski, PR menadżer dewelopera, zdradził w rozmowie z dziennikarzem serwisu Eurogamer kilka ciekawostek związanych z tym tytułem oraz przyszłością studia, które zamierza stworzyć swoją pierwszą wysokobudżetowa produkcję.

Przede wszystkim This War of Mine to ogromny finansowy sukces. 500 tys. euro wydane na jego produkcję, zwróciło się w ciągu dwóch dni sprzedaży, akcje w momencie premiery poszybowały z 2 na 20 euro, a do dziś gra wygenerowała przychód na poziomie około 3 mln euro. Dzięki temu, sytuacja finansowa studia znacznie się poprawiła. Deweloper w ostatnich latach nie miał co prawda problemów z płynnością finansową, ale dzięki ogromnemu sukcesowi This War of Mine może sobie pozwolić na nieosiągalne wcześniej inwestycje.

Na nowym zwiastunie This War of Mine stajemy przed trudnym wyborem. - This War of Mine wielkim sukcesem; studio 11 bit tworzy grę AAA - wiadomość - 2015-06-04
Na nowym zwiastunie This War of Mine stajemy przed trudnym wyborem.
Sukces This War of Mine i plany studia 11 bit:
  • This War of Mine okazało się ogromnym sukcesem finansowym, zwracając się w ciągu dwóch dni sprzedaży i generując do tej pory około 3 mln euro przychodu
  • Zarobione pieniądze pozwoliły studiu na zainwestowanie w nowy, wysokobudżetowy projekt, o którym więcej dowiemy się jesienią

„Moglibyśmy zrobić This War of Mine 2, zmieniając tylko miejsce akcji, ale wolimy stworzyć coś nowego (…) Mamy sporo pomysłów, których nie udało się wprowadzić do This War of Mine, ponieważ jest to specyficzna gra. W związku z tym mamy wiele różnych pomysłów, które chcemy wykorzystać w nowym projekcie, będącym zupełnie inną grą, od tego co zrobiliśmy do tej pory (…) Będzie to największa produkcja w naszej historii. Uważamy, że będzie to pierwszy tytuł 11 bit studios który można ochrzcić mianem AAA (duże, wysokobudżetowe projekty – dop. Red.)” – stwierdził Zajączkowski.

Niestety nie podzielono się szczegółami. Te mają nadejść najwcześniej jesienią. PR menadżer studia 11 bit zapewnił jednak, że nie będzie to kolejny survival, a wspólną cechą łączącą nowy projekt z This War of Mine będzie poważny nastrój towarzyszący nam podczas zabawy. Nad tajemniczą grą pracuje obecnie 10 – 15 osób.

Pracownik dewelopera zdradził jeszcze, że This War of Mine raczej nie doczeka się już dużych aktualizacji, tylko mniejszych usprawnień, gdyż deweloperzy powoli przenoszeni są do kolejnego projektu. Nie oznacza to jednak końca przygody z tym tytułem, gdyż cały czas powstaje jego wersja mobilna, dedykowana tabletom (iOS i Android). Promuje ją interaktywny zwiastun, który znajdziecie poniżej. Nowe wydanie uznanej produkcja zadebiutować ma w lipcu.