Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2014, 10:46

autor: Góral

This War of Mine ogromnym sukcesem

Studio 11 bit poinformowało, że ich najnowsza produkcja, This War of Mine, odniosła finansowy sukces, pokrywając koszty produkcji w ciągu dwóch dni sprzedaży. Jednocześnie gra zebrała bardzo dobre oceny w mediach, a twórcy postanowili rozdać kilka kodów Steam na... stronie z torrentami.

This War of Mine w skrócie:
  • Gatunek: wojenny survival
  • Deweloper: 11 bit studios
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 14 listopada 2014 roku

Kilka dni temu w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC zadebiutowała gra This War of Mine od studia 11 bit. Bardzo szybko okazało się, że polski projekt cieszy się sporym zainteresowaniem i przynosi zyski już po dwóch dniach sprzedaży. „Zarząd 11 bit studios S.A. ("Spółka") informuje, że przychody ze sprzedaży gry "This War of Mine" w trakcie premierowego weekendu pokryły koszty związane ze stworzeniem gry. Dalsze przychody stanowią już zysk dla Spółki” – napisano w opublikowanym komunikacie. Krótko pisząc, polski wojenny survival okazał się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla deweloperów, ale także dla samych graczy, którzy otrzymali dobrą i klimatyczną produkcję, o czym przekonacie się zapoznając się chociażby z naszą recenzją (Jakub Mirowski przyznał grze ocenę 8,5/10).

To jednak nie jedyna pozytywna opinia na temat This War of Mine. Poniżej znajdziecie kilka odnośników do wybranych recenzji:

This War of Mine sukcesem finansowym; twórcy rozdają grę piratom - ilustracja #2

Przy okazji warto wspomnieć, że studio 11 bit wykazało się ciekawym podejściem do zjawiska piractwa, rozdając pod jednym z torrentów This War of Mine w serwisie The Pirate Bay kilka steamowych kodów na grę. W zamieszczonym poście napisano, że:

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi słysząc, że podoba Wam się nasza gra. Dowodzi to, że 2 lata spędzone nad jej tworzeniem były tego warte. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zdecydowały się nas wesprzeć i kupić grę. Dzięki temu będziemy w stanie dalej rozwijać TWoM i tworzyć jeszcze lepsze tytuły w przyszłości. Jeżeli z jakichkolwiek powodów nie możecie kupić gry, to nic nie szkodzi. Wiemy jakie jest życie i że czasami się po prostu nie da. Macie tu kilka steamowych kodów na grę, by kilku z Was mogło się z nią zapoznać. Jeżeli się Wam spodoba, to po prostu powiedzcie o tym innym, bardzo nam tym pomożecie.”

This War of Mine sukcesem finansowym; twórcy rozdają grę piratom - ilustracja #3

This War of Mine to polska gra wojenna nastawiona na survival. Zadaniem gracza jest opiekowanie się grupką cywilów, starających się przetrwać w oblężonym mieście. Pod osłoną nocy staramy się szukać elementów wyposażenia, które mogą przydać się w walce o życie. Natomiast podczas dnia trzeba ukrywać się w schronie, wytwarzając narzędzia, bronie itd.