Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2014, 10:15

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Far Cry 4 – gra debiutuje na polskim rynku

Dzisiaj, 18 listopada, ma miejsce światowa, w tym również polska, premiera jednego z najgłośniejszych sandboksowych FPS-ów tego roku – gry Far Cry 4. Najnowszy twór firmy Ubisoft dostępny jest w wersji PC oraz na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.

Far Cry 4 debiutuje na rynku. - Far Cry 4 – gra debiutuje na polskim rynku - wiadomość - 2014-11-18
Far Cry 4 debiutuje na rynku.

Dzisiaj, tj. 18 listopada, na rynku zadebiutowała kolejna odsłona cieszącego się niesłabnącą popularnością cyklu pierwszoosobowych sandboksowych strzelanin – gra Far Cry 4. Najnowsza produkcja Ubisoftu dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Gra zbiera w sieci bardzo pozytywne recenzje, a redaktorzy poszczególnych serwisów chwalą wiele elementów rozgrywki (między innymi tryb kooperacji). Z naszą oceną wspomnianego tytułu będziecie mogli zaznajomić się już wkrótce, więc zaglądajcie do nas regularnie. Nie zapomnijcie również zapoznać się z (całe szczęście niewygórowanymi) wymaganiami sprzętowymi tego FPS-a, o których pisaliśmy na początku miesiąca.

Omawianą produkcję możecie kupić w Sklepie GRY-OnLine w cenie 125,90 zł (PC), 195,90 zł (X360/PS3) oraz 219 zł (XOne/PS4). Z pozostałymi ofertami wybranych sprzedawców możecie zapoznać się, patrząc na umieszczony wyżej po prawej stronie panel naszej porównywarki cenowej.

Warto również wspomnieć, że Far Cry 4 nie będzie od razu obsługiwać technologii Hairworks autorstwa firmy Nvidia. Zamiast tego, francuski wydawca wypuści wkrótce stosowną aktualizację, podobnie jak w przypadku efektów teselacji do Assassin’s Creed: Unity. Sama technologia wspierana jest przez biblioteki DirectX 11 i umożliwia wygenerowanie setek tysięcy realistycznie wyglądających pasm włosów, które wiarygodnie reagują na siły oddziałujące ze środowiska zewnętrznego. Efekty graficzne, jakich doświadczą w omawianej strzelance posiadacze kart graficznych Nvidia, zobaczyć możecie w jednym z umieszonych niżej materiałów wideo

W Far Cry 4 przenosimy się do fikcyjnego kraju zlokalizowanego w Himalajach - Kyrat. W wyniku działań niejakiego Pagana Mina, samozwańczego władcy i ekscentrycznego rewolucjonisty, we wspomnianym państwie wybucha wojna domowa. My, jako Ajay Ghale, udajemy się w podróż do Kyrat, by spełnić życzenie umierającej matki. Na nasze nieszczęście na miejscu zostajemy wplątani w krwawy konflikt pomiędzy zwolennikami dyktatora a partyzantami.