Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2015, 12:51

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Minecraft, Star Citizen, Bloodborne) 7/7/15

Dziś piszemy m.in. o rekordowym zjeździe fanów Minecrafta, odejściu kluczowego pracownika ze studia tworzącego Star Citizen oraz kolejnym patchu do gry Bloodborne. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do godziny 19:00 w środę, 8.6):

 1. Shadowgate – obniżka 80% – 2,99 euro (ok. 13 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek, 13.7) – obniżka cen 92 tytułów, WWW

Minecraft

Tegoroczny MineCon w Londynie przyciągnął rekordową liczbę fanów - Wieści ze świata (Minecraft, Star Citizen, Bloodborne) 7/7/15 - wiadomość - 2015-07-07
Tegoroczny MineCon w Londynie przyciągnął rekordową liczbę fanów

Odbywający się w ubiegły weekend MineCon 2015 przyciągnął 10 tysięcy gości, ustanawiając tym samym rekord Guinnessa za największy zjazd poświecony jednej grze wideo. W pierwszym tego typu wydarzeniu dla fanów Minecrafta, tj. MineCon 2011, uczestniczyło zaledwie 200 osób.

Star Citizen

Alex Mayberry, producent wykonawczy gry Star Citizen, opuścił studio Cloud Imperium Games z przyczyn osobistych. Deweloperzy tego kosmicznego symulatora zapewniają, że jego odejście nie będzie miało negatywnego wpływu na produkcję. Mayberry dołączył do zespołu w maju 2014 roku, po tym, jak pożegnał się ze studiem Blizzard Entertainment, gdzie pracował nad takimi markami, jak World of Warcraft i Diablo. Z innych zawirowań wokół Star Citizen warto nadmienić to, że w zeszłym tygodniu twórcy przesunęli debiut modułu FPS na termin nieokreślony.

Doom

Studio id Software nie wyjawi kolejnych szczegółów na temat gry Doom przed tegoroczną edycją Quakecon. Przedstawiciel zespołu odmówił odpowiedzi na pytanie dotyczące zawartości produkcji, wyjaśniając, że następna duża porcja informacji o niej pojawi się właśnie na zjeździe fanów, odbywającym się od 23 do 26 lipca w Dallas, stanie Teksas.

Bloodborne

W poniedziałek 13 lipca Bloodborne otrzyma aktualizację z numerem 1.05. Patch pojawi się po pracach konserwacyjnych, które rozpoczą się o 8:00 i potrwają około 5 godzin. Poprawki w nowej łatce mają dotyczyć technicznych aspektów rozgrywek sieciowych – zmiany opisano w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Okhlos
 2. Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea
 3. Crowntakers
 4. World of Fishing
 5. Minecraft: Story Mode
 6. Slain!

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Void and Meddler teaser
 2. Kholat Lost
 3. Cradle trailer #2
 4. Vector Thrust zwiastun na premierę
 5. The Town of Light trailer
 6. Indivisible trailer
 7. Slain! trailer
 8. Sword Coast Legends narzędzia Mistrza Gry - rozgrywka z komentarzem twórców