Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Crowntakers (AND)

Crowntakers

Crowntakers to stworzona przez francuskie studio Bulwark gra łącząca elementy strategii turowej i erpega. Podczas zabawy gracze przenoszą się do fantastycznego świata, który po porwaniu króla pogrążył się w mroku i chaosie.

Strategiczne | fantasy | turowe | roguelike | elementy RPG

Okładka Crowntakers (AND)

producent: Bulkwark Studios

wydawca: Kalypso Media

data premiery gry:

7lis2014

PC

31mar2015

iOS

7kwi2015

AND

Crowntakers to produkcja opracowana z myślą o komputerach PC, łącząca w sobie elementy strategii turowej i klasycznego erpega. Za grę odpowiada specjalizujące się w tytułach niezależnych francuskie studio Bulwar, natomiast proces wydawniczy przypadł niemieckiemu Kalypso Media.

Podczas rozgrywki gracze przenoszą się do fantastycznego świata, który po porwaniu króla pogrążył się w mroku i nieładzie. Naszym zadaniem jest przywrócić dawną świetność wspomnianej krainy, uwalniając władcę z rąk nikczemnego księcia i powstrzymując szerzące się na każdym kroku zło. W tym celu zatrudniamy dziewięciu najemników, którzy pomogą nam stawić czoła dzikim zwierzętom, bandytom i złowrogim rycerzom poruszającym się po polu bitwy na podzielonym na heksagonalne pola. W czasie swojej wyprawy wykorzystujemy również umiejętności klasowe (dla przykładu: łucznika, czarodzieja czy zwiadowcy), zbieramy niezbędne zasoby, zdobywamy przydatny sprzęt, awansujemy naszych kompanów i korzystamy z dostępnych mikstur – wszystko po to, aby przetrwać i ocalić króla nim skończy się czas.

Mechanika rozgrywki stanowi pewnego rodzaju fuzję strategii turowej, cRPG-a oraz roguelike’a. Potyczki wymagają więc od gracza taktycznego zacięcia i uwzględnienia systemu rozwoju postaci. Sama gra nie należy do przesadnie wymagających, jednak należy mieć na względzie chociażby fakt, iż na wysokim poziomie trudności każda odniesiona porażka wymaga rozpoczęcia rozgrywki z czystym kontem, od nowa. Trzeba również zwrócić uwagę na poziom zmęczenia naszych postaci. Wypoczęci wojownicy będą mogli liczyć na pewnego rodzaju bonusy, podczas gdy ci zmęczeni – na zmniejszające ich efektywność kary.

Istotnym elementem zabawy jest bez wątpienia losowo generowany świat gry. System dokonuje zmian w kontekście zaimplementowanych lokacji i wrogów, dzięki czemu rozgrywka jest bardzo urozmaicona, a grający mają dobrą podstawę do wypróbowywania różnych strategii. W Crowntakers znajdziemy ponad cztery różnorodne, proceduralnie tworzone środowiska, począwszy od górskich przełęczy, na mrocznych zamkach kończąc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Crowntakers

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crowntakers

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 280/Radeon HD 4650 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows Vista/7/8

Apple iOS

Apple iOS

Wymagania sprzętowe: iPad

PC
iOS
AND