Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPCXONEWiiUPS4Switch
Okładka Slain: Back From Hell (PSV)

Slain: Back From Hell

Inspirowana takimi klasykami jak Shadow of the Beast czy pierwsze odsłony serii Castlevania, oldskulowa platformówka akcji z elementami slashera, będąca debiutancką produkcją niezależnego studia Wolf Brew Games.

Akcji | fantasy | hack'and'slash | platformówki | 2D | indie

Okładka Slain: Back From Hell (PSV)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

24mar2016

PC

20paź2016

PS4

21paź2016

XONE

22lis2016

PSV

7gru2017

Switch

Slain: Back From Hell to oldskulowa gra akcji na PC, PS4 itd. i inne platformy sprzętowe, mająca postać platformowego slashera 2D w gotyckim klimacie i stylistyce retro. Tytuł ten został zainspirowany przez pierwotne odsłony serii Castlevania, jak również takie klasyki jak Shadow of the Beast czy Ghosts ‘n Goblins. Wersja na PlayStation 4 jest debiutanckim dziełem niezależnego studia Wolf Brew Games, liczącego sobie kilka osób ze sporym doświadczeniem w branży gier.

Warstwa fabularna nie należy do najbardziej rozwiniętych elementów w Slain: Back From Hell. Ot, wcielamy się w bohatera imieniem Bathoryn, który dąży do oswobodzenia siedmiu wież w fantastycznej krainie spod kontroli złowrogich władców.

Więcej głębi można znaleźć w mechanice rozgrywki. Głównym zajęciem gracza podczas zabawy jest walka z licznie pojawiającymi się na ekranie przeciwnikami. Używamy w tym celu przede wszystkim dzierżonego przez herosa miecza, wyprowadzając kombosy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomóc się także magią. Każdy z siedmiu poziomów został podzielony na dwie sekcje: w pierwszej przemy w kierunku wieży, wycinając sobie drogę do niej, zaś w drugiej, bardziej platformowej, przychodzi nam wspinać się na szczyt budowli, już nie tylko walcząc, ale także skacząc po platformach oraz rozwiązując okazjonalnie zagadki logiczne. Zmagania na każdym poziomie wieńczy pojedynek z potężnym bossem. Warto nadmienić, że Slain charakteryzuje się wyśrubowanym poziomem trudności.

Omawiana pozycja w wersji na PC, PS4 itd. może pochwalić się także starannie wykonaną i bardzo klimatyczną oprawą graficzną, udanie naśladującą produkcje z przełomu lat 80. i 90. Ponadto zabawie towarzyszą fontanny krwi oraz metalowa ścieżka dźwiękowa, skomponowana przez Curta Victora Bryanta (niegdysiejszego gitarzystę i basistę w zespole Celtic Frost).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Gry podobne do Slain: Back From Hell

Klasyfikacja PEGI Slain: Back From Hell

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Slain: Back From Hell

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Na Steam trafiło Slain: Back From Hell - nowa wersja heavymetalowego spadkobiercy Castlevanii
Na Steam trafiło Slain: Back From Hell - nowa wersja heavymetalowego spadkobiercy Castlevanii

wiadomość2 sierpnia 2016

Studio Wolf Brew Games wypuściło na platformie Steam nową wersję gry Slain!, zatytułowaną Back From Hell. Wprowadza ona szereg zmian w mechanice walki, oprawie audiowizualnej oraz sterowaniu.

Slain! – śliczna gotycka platformówka w stylu klasycznych Castlevanii
Slain! – śliczna gotycka platformówka w stylu klasycznych Castlevanii

wiadomość3 lipca 2015

Niezależne studio Wolf Brew Games tworzy Slain! – platformowy slasher nawiązujący do klasycznych części cyklu Castlevania oraz gier pokroju Shadow of the Beast czy Ghosts ‘n Goblins. Tytuł wyróżnia się piękną grafiką w stylu retro, gotyckim klimatem, hektolitrami krwi i metalowym soundtrackiem. Powstaje z myślą o PC, XOne, PS4, PSV i Wii U.

PC
XONE
PS4
PSV
WiiU
Switch