Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 6 października 2022, 17:05

Dwie „heavymetalowe” gry od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie kolejne gry - Rising Hell oraz Slain: Back From Hell. Obie produkcje będzie można odebrać do 13 października.

Źródło fot. Epic Games Store
i

[Aktualizacja] Rising Hell i Slain: Back From Hell można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostanie ToeJam & Earl: Back in the Groove.

Równo tydzień temu na platformie Epic Games Store pojawiła się opcja odebrania bezpłatnych egzemplarzy dwóch gier – imprezowego Runbow oraz wyścigowego The Drone Racing League Simulator. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, obie te produkcje możecie przypisać do swoich kont jeszcze do godziny 17:00. Natomiast później udostępnione zostaną dwie kolejne pozycje. Tym razem będą to Rising Hell oraz Slain: Back From Hell.

Rising Hell jest opracowaną przez Tahoe Games oraz Toge Productions dwuwymiarową platformówką akcji, wzbogaconą o elementy roguelike’a i utrzymaną w klimatach „ciężkiego, gotyckiego metalu”. W ramach zabawy wcielamy się w postać, która chcąc wydostać się z otchłani, musi stawić czoła licznym przeciwnościom, w tym śmiertelnie groźnym wrogom. Przemierzamy zatem kolejne poziomy, skacząc po platformach, omijając liczne pułapki, a także prowadzimy dynamiczne walki, w czym pomagają nam zdobywane podczas rozgrywki ataki, zaklęcia i umiejętności.

Rising Hell miało swoją premierę w maju 2021 roku. Tytuł nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Rising Hell na platformie Epic Games Store

Natomiast Slain: Back From Hell to przygotowana przez studio Steel Mantis oldskulowa platformówka akcji z elementami slashera, mocno inspirowana taką klasyką jak chociażby gry z cyklu Castlevania. Co ciekawe, ona również utrzymana jest w klimatach heavymetalowych, co objawia się chociażby w soundtracku, który, jak to określają sami twórcy, jest „najbardziej metalową ścieżką dźwiękową w historii”. W ramach zabawy wcielamy się w niejakiego Bathoryna, który dąży do oswobodzenia siedmiu wież w fantastycznej krainie spod kontroli złowrogich władców. Rozgrywka polega przede wszystkim na walkach z przeciwnikami za pomocą miecza oraz magii. Od czasu do czasu musimy sobie także poradzić z przeszkodami i pułapkami.

Pecetowa wersja Slain: Back From Hell ma na platformie Metacritic średnią ocen na poziomie 74/100 (na podstawie 10 recenzji). Ten tytuł również nie zawiera polskiej wersji językowej.

Slain: Back From Hell na platformie Epic Games Store

Zarówno Rising Hell, jak i Slain: Back From Hell będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 13 października. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka kolejna produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej