Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCWiiUPS4XONESwitch3DS
Okładka Runbow (PC)
OkładkaRunbow (PC)

Runbow

Runbow oferuje wspólną zabawę dla maksymalnie dziewięciu osób. Rozgrywka polega na ściganiu się do mety, ale zadanie to jest poważnie utrudnione przez stale przeobrażające się poziomy i przeszkody.

Towarzyskie | 2D | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Runbow Premiera

27sie2015

WiiU

18lis2016

PC

16lip2017

XONE

20lip2017

3DS

3lip2018

PS4 Switch

producent: 13AM Games wydawca: 13AM Games Strona oficjalna

Runbow to zręcznościowa gra przeznaczona na PS4, PC itd., w której największą rolę odgrywają kolory. Spotkania toczone jednocześnie nawet w dziewięć osób, sprowadzają się do jednego, konkretnego celu – dotarcia do wyznaczonego punktu w jak najkrótszym czasie. Jest o tyle trudne iż wygląd plansz oraz przeszkód nieustannie się zmienia, w zależności od tego, jaka barwa aktualnie dominuje w tle. Za produkcję odpowiada studio 13AM Games.

Podstawowy tryb w Runbow przypomina w swojej formule klasyczne wyścigi, toczone przy pomocy wyjątkowo zręcznych postaci. Możliwość skakania, wspinania się, a także utrudniania poruszania się innym bohaterom została jednak dodatkowo urozmaicona mechaniką nieustannego zmieniania się toru – w zależności od tego, jaki kolor przybiera plansza, jej wygląd ewoluuje, np. znikają niektóre kładki lub też pojawiają się nowe platformy, pozwalające przeskoczyć do kolejnego miejsca. Całość zmienia się niezwykle dynamicznie, dlatego gracze muszą ciągle obserwować mapę, aby jako pierwsi dobiec do mety.

Gra oferuje także kilka innych trybów, które skupiają się na odrobinę innych celach – m.in. Arena, gdzie próbujemy zepchnąć w przepaść pozostałych graczy czy też ColourMaster, w którym jedna osoba decyduje o czekających resztę wyzwaniach. Każdy z rodzajów rozgrywki kładzie nacisk na wieloosobową zabawę, choć tytuł oferuje także możliwość samotnego grania.

Runbow na PS4, PC itd. zostało oprawione w prostą, choć estetyczną grafikę – styl nawiązujący do charakterystycznej kreski Saula Bassa jest pełen kontrastujących barw oraz ostrych konturów, ale doskonale współgra to z zamysłem twórców. W połączeniu z dynamiczną oprawą graficzną, produkcja oferuje sporo potencjalnej zabawy w większym gronie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-9  

Klasyfikacja PEGI Runbow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
WiiU
XONE
3DS
PC
PS4
Switch