Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPSVSwitch3DSPS4PC
Okładka Volgarr the Viking (3DS)
OkładkaVolgarr the Viking (3DS)

Volgarr the Viking

Brutalna, dwuwymiarowa platformówka utrzymana w stylu retro. Bohater gry, wiking o imieniu Völgarr, został ożywiony przez Odyna celem zgładzenia armii złego krasnoluda Fafnira.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | crowdfunding | indie

Volgarr the Viking Premiera

anulowana

3DS

13wrz2013

PC

31paź2014

XONE

16lis2016

PS4 PSV

5paź2017

Switch

Utrzymana w old-schoolowej stylistyce brutalna dwuwymiarowa platformówka, w której kierujemy tytułowym wikingiem o imieniu Völgarr. Gra jest debiutanckim projektem niezależnego amerykańskiego studia Crazy Viking, którego twórcy mają za sobą pracę przy wysokobudżetowych produkcjach na przenośne konsole 3DS i GameBoy Advance.

Zgodnie z zamysłem twórców gra stanowi nostalgiczne odwołanie do złotej ery arkadówek, kiedy gry wideo były „naprawdę trudne” i stanowiły wyzwanie dla każdego gracza. Kultowe tytuły z tamtego okresu, dostępne na salonowych automatach oraz 16-bitowych komputerach, zamiast na fajerwerkach graficznych skupiały się przede wszystkim na wciągającym gameplayu. Pod względem mechaniki Volgarr The Viking jest takim klasycznym, side-scrollowym slasherem z dosyć rozbudowanym systemem walki. Mimo dość prostych zasad, rozgrywka wcale nie należy do łatwych, a o śmierć na każdym niemal kroku nie trudno. W grze odnajdą się więc bez trudu wielbiciele hardcore'owej akcji w stylu retro.

Akcja gry osadzona jest w świecie fantasy, nawiązującym do cyklu o przygodach Conana. Jej bohater, wojownik Völgarr, zostaje ożywiony przez Odyna w celu zgładzenia armii złego krasnoluda Fafnira. Aby wykonać swą misję, nasz protagonista przemierza samotnie krainę, opanowaną przez armię potworów, stawiając czoła ponad czterdziestu coraz silniejszym przeciwnikom oraz czyhającym na niego pomysłowym pułapkom. Na naszej drodze staną też potężni bossowie, wypełniający nierzadko większą część ekranu. Do pokonania mamy 7 zróżnicowanych światów, podzielonych na ponad 30 poziomów, które możemy eksplorować wybierając jedną z kilku alternatywnych ścieżek. Dokonane podczas gry wybory doprowadzą nas ostatecznie do jednego z kilku odmiennych zakończeń.

Oprawa graficzna gry złożona jest z tysięcy ręcznie rysowanych klatek animacji, które, choć utrzymane w stylistyce retro, przygotowano w wysokiej rozdzielczości. Twórcy postarali się o w pełni modyfikowalny system sterowania, oraz wsparcie dla kontrolerów gier. Naszym zmaganiom towarzyszy epicka ścieżka dźwiękowa w wykonaniu orkiestry.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Volgarr the Viking

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Volgarr the Viking Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta grafiki 256 MB (GeForce 8500 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
XONE
PS4
PSV
Switch
3DS