Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea (PS3)

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea PS3

Szesnasta odsłona cyklu Atelier, za którego produkcję odpowiada japońskie studio Gust.

RPG | TPP | fantasy | turowe | crafting | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea (PS3)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

14lipca2014

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea na konsoli PlayStation 4 to szesnasta odsłona serii Atelier, która narodziła się w 1997 roku na konsoli PlayStation. Produkcja jest klasycznym jRPG-iem z turowym systemem walki oraz charakterystyczną dla cyklu pełną humoru i uroku fabułą. Za stworzenie gry niezmiennie odpowiada japońskie studio Gust. Doświadczony deweloper funkcjonuje na rynku od 1993 roku i przez kolejne lata wyspecjalizował się produkcji gier RPG. Zespół znany jest również dzięki markom Ar tonelico oraz Surge Concerto. Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea to ostania część trylogii Dusk, w której skład wchodziły dwie poprzednie gry spod szyldu AtelierAtelier Ayesha i Atelier Escha & Logy. Tytuł korzysta z systemów rozgrywki z obu tytułów, rozwijając je i wprowadzając do nich liczne poprawki.

Rozpoczynając grę wybieramy jedną z dwóch młodych protagonistek – Shallisterę Argo lub Shallotte Elminus. Decyzja ta pozwala poznać fabułę z dwóch różnych perspektyw. Shallistera jest reprezentantką małego klanu kultywującego starożytne tradycje alchemii i żyjącego z dala od cywilizacji Dziewczyna wyrusza w podróż, by pomóc rodzinnemu plemieniu, któremu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Z kolei, Shallotte prowadzi odziedziczony po zmarłym ojcu warsztat alchemiczny, mieszczący się w małej oazie pośrodku wyschniętego morza. Niedoświadczona alchemiczka marzy przy tym o sławie poszukiwaczki przygód oraz bogactwie. Obie bohaterki spotykają się i postanawiają ze sobą współpracować, odkrywają przy tym tajemnice umierającego świata, w którym przyszło im żyć.

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea odrzuca system ograniczeń czasowych znanych z poprzednich tytułów. Gracze nie muszą już przejmować się kalendarzem oraz terminami wykonania poszczególnych zleceń. Zamiast tego gracze wykonują misje stanowiące „cele życiowe” naszej postaci. Ich zrealizowanie skutkuje zmianami w świecie gry oraz zwiększeniem zdolności i statystyk bohaterów. Oczywiście nadal wykonujemy też liczne pojedyncze questy oraz zadania fabularne.

Eksplorując świat zbieramy materiały do syntez alchemicznych oraz walczymy z niebezpiecznymi stworami. Po raz pierwszy w serii gracze mogą swobodnie operować kamerą w trakcie zwiedzania lokacji. Turowy system walki pozwala na wykorzystanie przedmiotów oraz specjalnych ataków i zdolności postaci. W warsztacie tworzymy nowe przedmioty, korzystając z opracowanych, znalezionych lub kupionych przepisów, mieszając składniki i wybierając zapewniane przez nie cechy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea

Wymagania wiekowe Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea

odpowiednia dla każdego wieku