Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2015, 10:07

autor: Góral

[Uwaga, spoilery!] Dragon Age: Inkwizycja - ostatni dodatek zdradza szczegóły na temat Dragon Age IV

W ostatnim dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja znajdują się przesłanki związane z kolejną odsłoną serii. W niniejszej wiadomości pojawiają się jednak ogromne spoilery, więc jeżeli nie skończyłeś jeszcze "podstawki" i DLC Trespasser (Intruz), nie zagłębiaj się w dalszą lekturę!

Uwaga!

Niniejsza wiadomość zawiera spoilery związane z grą Dragon Age: Inkwizycja i dodatkiem Trespasser. Zakończ czytanie w tym momencie, jeżeli nie skończyłeś jeszcze obu produkcji!

[Uwaga spoilery!] Dragon Age: Inkwizycja - ostatni dodatek zdradza szczegóły na temat Dragon Age IV - ilustracja #1

Już w momencie zapowiedzi dodatku Trespasser (Intruz) do gry Dragon Age: Inkwizycja dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajdą się wskazówki dotyczące kolejnej odsłony serii. Rozszerzenie zadebiutowało na rynku kilka dni temu i w sieci pojawiły się szczegóły na ten temat. Jak dobrze wiemy, ostatnie rozszerzenie jest epilogiem przygody zaprezentowanej w podstawowej wersji produkcji. Akcja rozgrywa się dwa lata po znanych już wydarzeniach, ukazując dalsze losy Inkwizycji. Po zaliczeniu dodatku, obojętnie jakich wyborów dokonamy podczas zabawy, naszym oczom ukazywana jest scena, w której Inkwizytor planuje uformowanie nowego zespołu, składającego się z postaci pochodzących spoza Orlais i Fereldan. Zadaniem ekipy będzie odszukanie Solasa – elfa renegata, który pojawia się w DLC na chwilę, by zdradzić swoją prawdziwą tożsamość, jednak jego cele nie są znane, ale wygląda na to, że będzie w przyszłości jedną z ważniejszych postaci w Dragon Age.

Ponadto w ostatnim przerywniku filmowym Inkwizytor wbija nóż w mapę, w miejsce w którym leży Imperium Tevinter. Wszystko to sugeruje, że w Dragon Age IV (czy jakkolwiek inaczej będzie się nazywała kolejna część) trafimy właśnie do tej lokacji. Oczywiście obecnie takowa gra nie została nawet zapowiedziana, aczkolwiek trzecia odsłona serii okazała się wielkim sukcesem, więc śmiało można zakładać, że „czwórka” prędzej czy później powstanie.

[Uwaga spoilery!] Dragon Age: Inkwizycja - ostatni dodatek zdradza szczegóły na temat Dragon Age IV - ilustracja #3

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona jednego z najpopularniejszych cyklów gier RPG. Produkcja ukazała się w listopadzie 2014 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC. Podczas przygody wcielamy się w dowódcę tytułowej Inkwizycji, której zadaniem jest powstrzymanie inwazji demonów.

Za wszystkie części serii Dragon Age odpowiada studio BioWare. Firma została założona na początku 1995 roku i obecnie uznawana jest za jednego z najlepszych deweloperów. Wśród najważniejszych marek wykreowanych przez kanadyjską ekipę można wymienić Baldur’s Gate, Mass Effect, Neverwinter Nights oraz oczywiście wspomniane już Dragon Age.