Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2015, 11:42

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Dragon Age: Inquisition - Trespasser, czyli ostatnie duże DLC do gry RPG studia BioWare

Studio BioWare zapowiedziało Dragon Age: Inquisition - Trespasser (pol. Intruz), czyli ostatni duży dodatek DLC do gry RPG Dragon Age: Inkwizycja. Zaoferuje on minikampanię, której akcja rozpocznie się dwa lata po wydarzeniach z podstawowej wersji.

Kilkanaście godzin temu pracownik firmy Electronic Arts popełnił błąd i zbyt wcześnie opublikował zwiastun Dragon Age: Inquisition - Trespasser, czyli trzeciego dużego dodatku DLC do zeszłorocznej gry RPG studia BioWare. Filmik szybko usunięto, ale mleko się rozlało i w sieci pojawiły się niezliczone mirrory. Wydawca uznał więc, że nie mają sensu próby trzymania się pierwotnego planu zakładającego ujawnienie projektu podczas dzisiejszego panelu na konwencie PAX Prime i w rezultacie rozszerzenie zostało oficjalnie zapowiedziane wcześniej.

Dragon Age: Inquisition - Trespasser będzie nietypowym, jak na BioWare, DLC, gdyż dodatek zaprojektowano jako epilog dla kampanii z głównej wersji gry. Akcja rozpocznie się dwa lata po wydarzeniach z podstawki, a fabuła pokaże, jakie zmiany zaszły przez tan czas w Inkwizycji. Autorzy chcą udzielić odpowiedzi na pytanie, co może stać się z organizacją powołaną do ocalenia świata po tym, jak ten świat został już uratowany.

Podczas kampanii spotkamy wiele dobrze znanych postaci i dowiemy się, jak spędziły ostatnie dwa lata. Oczywiście, dodatek nie ograniczy się do konwersacji i zostaniemy także zmuszeni do zmierzenia się z nowym zagrożeniem, którego źródłem tym razem będzie rasa Qunari. Podejmiemy również decyzje, które wpłyną na ostateczny los całej Inkwizycji. Co ciekawe, mamy także otrzymać wskazówki co do przyszłości krainy Thedas, które odsłonią rąbka tajemnicy odnośnie tego, co może wydarzyć się w czwartej odsłonie serii.

Warto dodać na koniec, że Dragon Age: Inquisition - Trespasser będzie ostatnim dodatkiem DLC, jaki ukaże się do Dragon Age: Inkwizycja. Rozszerzenie trafi do sprzedaży 8 września tego roku w wersjach na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4. Na razie nie ma w planach opracowania wydań na poprzednią generację konsol, czyli Xboksa 360 i PlayStation 3.

  1. Dragon Age: Inkwizycja – oficjalna strona gry

Przy okazji studio BioWare ujawniło zawartość następnej darmowej aktualizacji. Dzięki niej w siedzibie Inkwizycji pojawi się garderoba, zawierająca sporo nowych typów ubrań. Ponadto udostępniona zostanie opcja synchronizowania przedmiotów kolekcjonerskich zgromadzonych podczas wielokrotnego przechodzenia gry. Nie zabraknie także poprawek błędów.

Ten patch, podobnie jak dodatek DLC, ukaże się wyłącznie w wersjach na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4.