Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2015, 18:56

autor: Góral

The Last Guardian pojawi się na Tokyo Game Show

Na oficjalnym profilu studia genDESIGN w serwisie Twitter zamieszczono zdjęcie, zapowiadające prezentację The Last Guardian podczas targów Tokyo Game Show, które rozpoczną się 17 września.

The Last Guardian to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez miłośników konsol PlayStation produkcji. Deweloperzy z Team Ico rozpoczęli nad nią prace jeszcze w 2007 roku, a oficjalnej zapowiedzi doczekaliśmy się dwa lata później podczas targów E3. Tytuł oryginalnie tworzony był z myślą o PlayStation 3, jednak prace trwały tak długo, że na rynku zdążyła zadebiutować czwarta stacjonarna konsola firmy Sony. W związku z tym deweloping przeniesiono na nowsze urządzenie i produkcja, po dłuższym okresie milczenia, powróciła na usta wszystkich graczy w czerwcu bieżącego roku. Wydaje się, że w końcu wszystko idzie jak należy, gdyż premiera The Last Guardian ma się odbyć w przyszłym roku. Wcześniej jednak z pewnością doczekamy się kolejnych informacji i materiałów wideo. Właśnie tego typu rzeczy możemy się spodziewać w najbliższych dniach, gdyż deweloperzy pojawią się na targach Tokyo Game Show, które rozpoczną się 17 września.

Na Tokyo Game Show zobaczymy łapy Trico i pewnie kilka minut rozgrywki z The Last Guardian. - The Last Guardian pojawi się na Tokyo Game Show - wiadomość - 2015-09-12
Na Tokyo Game Show zobaczymy łapy Trico i pewnie kilka minut rozgrywki z The Last Guardian.

Na oficjalnym profilu studia genDESIGN (ekipa dowodzona przez Fumito Uedę pracującą nad The Last Guardian) w serwisie Twitter opublikowano powyższe zdjęcie z przygotowań do TGS, na którym widać scenę z gry prezentowanej na wielkim ekranie. Niestety nie wiadomo czy możemy liczyć tylko na pokaz produkcji, czy też gracze i dziennikarze będą mogli na własnej skórze sprawdzić projekt, dzięki czemu poznalibyśmy sporą ilość szczegółów. Tak czy siak, z pewnością jest na co czekać.

The Last Guardian to niecodzienna gra przygodowa. Wcielimy się w niej w chłopca uciekającego z ruin z zamku, w którym został uwieziony. Mały bohater nie jest jednak sam, gdyż towarzyszy mu dziwne zwierzę Trico, będące czymś w rodzaju wielkiego psa połączonego z ptakiem. Chłopak musi troszczyć się o swojego dużego towarzysza, który pomaga mu w pokonywaniu kolejnych przeszkód i rozwiązywaniu zagadek.