Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2015, 12:52

autor: Góral

Dragon Age: Inkwizycja - dziś premiera Intruza, ostatniego dodatku do gry

Dziś na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC odbędzie się premiera ostatniego dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja, zatytułowanego Intruz. Rozszerzenie jest epilogiem "podstawki", a jego akcja rozgrywa się dwa lata po znanych już wydarzeniach.

Studio BioWare pod koniec sierpnia zapowiedziało dodatek Intruz (Trespasser) – ostatnie duże rozszerzenie do gry Dragon Age: Inkwizycja. Dziś ma się odbyć jego premiera na konsolach PlayStation 4, Xbox One (w momencie pisania niniejszej wiadomości ta wersja jest już dostępna) oraz komputerach PC. Jest to epilog przygody zaprezentowanej w podstawowej wersji uznanego RPG. Akcja DLC rozgrywa się dwa lata po znanych już wydarzeniach, a gracze muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu ze strony rasy Qunari. Dodatkowo możemy zapoznać się z dalszymi losami Inkwizycji, a więc organizacji powołanej, by ratować świat, który jednak został już uratowany. Co dalej? O tym przekonacie się inwestując pieniądze w Intruza.

W ten oto sposób BioWare żegna się ze swoim ostatnim hitem, który wcześniej otrzymał rozszerzenie Szczęki Hakkona (marzec bieżącego roku), Zstąpienie (sierpień) oraz kilka mniejszych dodatków. Sama „podstawka” dostępna jest na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 oraz komputerach PC od listopada 2014 roku.

Przypominam również, że obecnie BioWare pracuje nad zaplanowaną na przyszły rok grą Mass Effect: Andromeda. Na razie nie posiadamy jeszcze zbyt wielu informacji na jej temat. Wiadomo, że historia rozgrywać będzie się wiele lat po wydarzeniach ukazanych w oryginalnej trylogii, a walka ma być bardziej dynamiczna. Premiera odbędzie się pod koniec 2016 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.

Dragon Age: Inkwizycja to gra RPG będąca kolejną odsłoną uznanej serii. W produkcji wcielamy się w dowódcę Inkwizycji, której celem jest uratowanie świata przed inwazją demonów. Tytuł ukazał się w listopadzie 2014 roku i okazał się wielkim sukcesem, zaliczając najlepszy debiut w historii projektów stworzonych przez studio BioWare. Warto także wspomnieć, że gra została także nagrodzona tytułem najlepszej produkcji 2014 roku w naszym ostatnim plebiscycie.

Intruz ostatnim dodatkiem do gry Dragon Age: Inkwizycja. - Dragon Age: Inkwizycja - dziś premiera Intruza, ostatniego dodatku do gry - wiadomość - 2015-09-08
Intruz ostatnim dodatkiem do gry Dragon Age: Inkwizycja.