Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Sword Coast Legends (PC)
OkładkaSword Coast Legends (PC)

Sword Coast Legends

Klasyczna gra cRPG, bazująca na licencji piątej edycji papierowego systemu Dungeons & Dragons. Sword Coast Legends zostało stworzone przez doświadczone studio Digital Extremes, pod patronatem koncernu Wizards of the Coast.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sword Coast Legends Premiera

20paź2015

PC

19lip2016

PS4 XONE

Sword Coast Legends to produkcja RPG w klasycznym stylu, bardzo luźno oparta na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons. Za jej powstanie odpowiadają studia Digital Extremes oraz n-Space, zaś projekt nadzorował Dan Tudge, który wcześniej był producentem wykonawczym przy grze Dragon Age: Początek. Nad całością czuwał wydawca D&D, firma Wizards of the Coast.

Z powodu braku oczekiwanego zainteresowania ze strony graczy i problemów finansowych studia n-Space gra Sword Coast Legends została usunięta ze sprzedaży detalicznej, a jej serwery wyłączone w lipcu 2018 roku. Od tej pory dotychczasowi nabywcy gry mają dostęp już tylko do kampanii single player.

Fabuła

Fundamentalną częścią Sword Coast Legends jest kampania fabularna dla samotników. Akcja została osadzona w fantastycznym świecie Zapomnianych Krain, a konkretnie w regionie zwanym Wybrzeżem Mieczy. Mowa tu o obszarze znanym z serii takich jak Baldur’s Gate czy Neverwinter Nights, ale ukazanym ponad sto lat później niż w tych grach.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki mamy do czynienia z produktem bliższym drugiemu z wymienionych cyklów – świat przedstawiony został w trzech wymiarach, z możliwością swobodnego manipulowania kamerą. Walki toczymy w czasie rzeczywistym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z aktywnej pauzy i spokojnie przemyśleć polecenia dla drużyny (składającej się z maksymalnie czterech postaci). Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnego bohatera – do wyboru mamy pięć ras i sześć klas wyjętych z kart podręcznika do piątej edycji systemu Dungeons & Dragons.

Gra oferuje możliwość przejścia kampanii fabularnej w kooperacji z trzema osobami oraz odrębne przygody w trybie Dungeon Master dla maksymalnie pięciu graczy. Czterech uczestników wciela się w tym trybie w bohaterów, podczas gdy piąty nadzoruje ich poczynania, jako Mistrz Podziemi – może umieszczać na drodze drużyny pułapki i dodatkowych przeciwników, ale także inicjować spotkania z bohaterami niezależnymi oraz wzbogacać lokacje o ukryte obszary. Twórcy przygotowali zestaw gotowych scenariuszy do poprowadzenia (z możliwością ich uprzedniego dostosowania przez Dungeon Mastera), a także łatwy w użyciu edytor, pozwalający tworzyć własne proste przygody. Niestety, nie ma tu mowy o takiej wolności, jaką dawał chociażby edytor z Neverwinter Nights.

Kwestie techniczne

Warstwa wizualna w Sword Coast Legends jakością odbiega nieco od innych klasycznych RPG w trzech wymiarach wydanych w podobnym okresie (np. Divinity: Original Sin) – grafika nie rzuca na kolana poziomem szczegółowości, ale jest estetyczna i klimatyczna.

Ostatnia modyfikacja 1 października 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-5  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 232 głosów czytelników.

Sword Coast Legends cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sword Coast Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Sword Coast Legends Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E6700 2.66 GHz/AMD Athlon 64 X2 6000+ 3 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows Vista 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 270X lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE