Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2015, 14:45

autor: Meehow

Sword Coast Legends – gameplay z kampanii fabularnej

W sieci pojawił się gameplay z kampanii fabularnej gry Sword Coast Legends, przedstawiający pełen przebieg jednego z wczesnych zadań pobocznych. Przy okazji ujawniono też kilka szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Sword Coast Legends w skrócie:
  • Producenci: n-Space, Digital Extremes
  • Gatunek: RPG (Dungeons & Dragons)
  • Realia: Zapomniane Krainy
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Premiera: 29 września 2015 r. (PC)

W Internecie pojawił się zapis rozgrywki z kampanii fabularnej klasycznego RPG Sword Coast Legends, w którym przedstawiono kompletny przebieg jednego z zadań pobocznych, jakie można wykonać na wczesnym etapie trybu przygodowego. Całość widocznego powyżej materiału została opatrzona deweloperskim komentarzem i jest wolna od znacznych spoilerów. Dzięki rzeczonej prezentacji dowiedzieliśmy się m.in. że postaci w tzw. subquestach nie będą udźwiękowione (za wyjątkiem misji związanych z towarzyszami), w przeciwieństwie do zadań składających się na wątek główny. Warto również dodać, że w Sword Coast Legends nie stworzymy własnych kompanów na wzór Icewind Dale czy chociażby tegorocznego przeboju, Pillars of Eternity. Z kolei z całą pewnością cieszy fakt, że kampanię fabularną możemy w całości rozegrać w trybie kooperacji ze swoimi znajomymi.

W kwestii powyższego gameplayu warto dodać, że deweloperzy grali na średnim poziomie trudności, a postaci w ich drużynie posiadały nieco wyższy level od napotykanych przez siebie adwersarzy, stąd tzw. Skala Wyzwania nie zmuszała do zbytniego wysiłku, za wyjątkiem końcowej walki. Twórcy nadmienili również, że w prezentowanym buildzie szczury są mocno „przepakowane”, co zresztą widać gołym okiem.

Sword Coast Legends po lekkiej obsuwie zadebiutuje 29 września bieżącego roku na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux i Mac OS. W terminie późniejszym ukaże się również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wszystkie osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie na grę otrzymają za darmo dodatek fabularny Rage of Demons.