Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2015, 14:45

autor: Meehow

Sword Coast Legends – gameplay z kampanii fabularnej

W sieci pojawił się gameplay z kampanii fabularnej gry Sword Coast Legends, przedstawiający pełen przebieg jednego z wczesnych zadań pobocznych. Przy okazji ujawniono też kilka szczegółów na temat nadchodzącej produkcji.

Sword Coast Legends w skrócie:
  • Producenci: n-Space, Digital Extremes
  • Gatunek: RPG (Dungeons & Dragons)
  • Realia: Zapomniane Krainy
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Premiera: 29 września 2015 r. (PC)

W Internecie pojawił się zapis rozgrywki z kampanii fabularnej klasycznego RPG Sword Coast Legends, w którym przedstawiono kompletny przebieg jednego z zadań pobocznych, jakie można wykonać na wczesnym etapie trybu przygodowego. Całość widocznego powyżej materiału została opatrzona deweloperskim komentarzem i jest wolna od znacznych spoilerów. Dzięki rzeczonej prezentacji dowiedzieliśmy się m.in. że postaci w tzw. subquestach nie będą udźwiękowione (za wyjątkiem misji związanych z towarzyszami), w przeciwieństwie do zadań składających się na wątek główny. Warto również dodać, że w Sword Coast Legends nie stworzymy własnych kompanów na wzór Icewind Dale czy chociażby tegorocznego przeboju, Pillars of Eternity. Z kolei z całą pewnością cieszy fakt, że kampanię fabularną możemy w całości rozegrać w trybie kooperacji ze swoimi znajomymi.

W kwestii powyższego gameplayu warto dodać, że deweloperzy grali na średnim poziomie trudności, a postaci w ich drużynie posiadały nieco wyższy level od napotykanych przez siebie adwersarzy, stąd tzw. Skala Wyzwania nie zmuszała do zbytniego wysiłku, za wyjątkiem końcowej walki. Twórcy nadmienili również, że w prezentowanym buildzie szczury są mocno „przepakowane”, co zresztą widać gołym okiem.

Sword Coast Legends po lekkiej obsuwie zadebiutuje 29 września bieżącego roku na komputerach osobistych z systemami Windows, Linux i Mac OS. W terminie późniejszym ukaże się również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wszystkie osoby, które złożą przedpremierowe zamówienie na grę otrzymają za darmo dodatek fabularny Rage of Demons.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sword Coast Legends

Sword Coast Legends