Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2015, 12:55

autor: Meehow

Pierwszy gameplay z nowego RPG w świecie Forgotten Realms

W sieci pojawił się pierwszy gameplay ze Sword Coast Legends – niedawno zapowiedzianej klasycznej gry cRPG. Filmik przedstawia rozgrywkę w trybie dla jednego gracza oraz najbardziej podstawowe aspekty powstającej produkcji.

Sword Coast Legends w skrócie:
  • Producenci: n-Space i Digital Extremes
  • Gatunek: gra RPG oparta o zasady Dungeons & Dragons
  • Platforma: PC (Steam)
  • Data premiery: 2015 rok
  • Cena: 34,99 dolarów (około 135 złotych)

Na oficjalnym kanale YouTube gry Sword Coast Legends – niedawno zapowiedzianego klasycznego erpega rozgrywanego w świecie Forgotten Realms przy użyciu zasad piątej edycji Dungeons & Dragons – pojawił się zapis rozgrywki w trybie pojedynczego gracza opatrzony deweloperskim komentarzem. Ów widoczny powyżej materiał filmowy prezentuje najbardziej podstawowe elementy rzeczonej produkcji, jak chociażby pracę kamery, ekran ekwipunku, system walki wykorzystujący aktywną pauzę oraz nieco widoków w niezbyt przyjaznym mieście Luskan. Jest to oczywiście robocza wersja Sword Coast Legends, więc z pewnością deweloperzy będą szlifować i mniej lub bardziej zmieniać to, co zobaczyć można na powyższym filmiku. Co ciekawe i dziwne zarazem, choć gra reklamowana jest jako tytuł oparty o zasady Dungeons & Dragons (vide takie klasyki, jak seria Baldur’s Gate czy Neverwinter Nights), to w obserwowanym buildzie najwyraźniej brakuje na przykład okienka, w którym moglibyśmy zapoznać się chociażby z wynikami wszelkich rzutów, będących przecież podstawą zastosowanego systemu.

W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się kolejnego tego typu gameplaya przedstawiającego różne aspekty Sword Coast Legends, tym razem z perspektywy Mistrza Gry. Sama gra tworzona jest wyłącznie na pecety i zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, choć nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie. Warto już teraz sprawdzić jej minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe.