Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2015, 18:40

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Sword Coast Legends nowym RPG-iem opartym na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons

Firmy Warframe, n-Space oraz Wizard of the Coasts zapowiedziały wspólny projekt: nową grę opartą na systemie Dungeons & Dragons – Sword Coast.Legends. Tytuł będzie klasycznym RPG-iem w stylu serii Baldur’s Gate czy zbliżającego się powoli Pillars of Eternity. Nad produkcją czuwa ponadto jeden z producentów Dragon Age: Początek.

Miłośnicy klasycznych RPG-ów nie mają powodów do narzekań – w przyszłym miesiącu ukaże się Pillars of Eternity, a właśnie zapowiedziano Sword Coast Legends, które powinno spodobać się większości fanów Baldur’s Gate, czy Icewind Dale. Wydarzenia w grze ukazane zostaną bowiem w rzucie izometrycznym zaś w trakcie walk będzie można skorzystać z aktywnej pauzy. Rozgrywka oparta zostanie na piątej edycji papierowego systemu Dungeons & Dragons – twórcy podkreślają jednak, że zaczęrpneli z niej nie tylko mechanikę, ale i tło fabularne. Akcja produkcji osadzona zostanie na tytułowym Wybrzeżu Mieczy. Tym, co ma wyróżniać Sword Coast Legends na tle innych RPG-ów, jest fakt, że deweloperzy postawili spory nacisk na kooperację. W jaki sposób?

Połaczyć siły będzie mogło maksymalnie czterech użytkowników, którzy przejmą kontrolę nad jedną z postaci (przed rozpoczęciem zabawy trzeba będzie oczywiście stworzyć własnego bohatera – do wyboru ma być pięć grywalnych ras i sześć klas). To jednak nie wszystko, bo do każdej sesji dołączyć będzie mógł również piąty gracz, który wcieli się w tak zwanego Mistrza Podziemi (Dungeon Master). Jego zadania nie zostały dokładnie sprecyzowane, ale wiadomo, że ma wpływać na rozgrywkę pozostałych osób. Oczywiście w grze pojawi się możliwość rozegrania kampanii fabularnej w trybie single player. Sama produkcja do działania wymagać będzie posiadania konta na platformie Steam.

Sword Coast Legends będzie klasycznym RPG-iem - Sword Coast Legends nowym RPG-iem opartym na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons - wiadomość - 2015-02-13
Sword Coast Legends będzie klasycznym RPG-iem

Nad grą, która ukaże się na PC, pracują studia Digital Extremes (znane przede wszystkim z sieciowej strzelanki Warframe) oraz n-Space (ekipa specjalizowała się dotychczas głównie w produkcjach wydawanych na przenośne konsole Nintendo). W projekt zaangażowany jest także Dan Tudge, który był producentem wykonawczym Dragon Age: Pocżątku. Nad całością czuwają natomiast twórcy systemu Dungeons & Dragons z firmy Wizards of the Coast. Efekt tej nietypowej współpracy poznamy jeszcze w tym roku, choć dokładnej daty premiery nie podano. Opublikowano jednak pierwszy zwiastun Sword Coast Legends, na którym pokazano krótkie fragmenty gameplayu, a także ujawniono wymagania sprzętowe tytułu, które znajdziecie poniżej.

Warto zajrzeć też na oficjalną stronę internetową tytułu, na której można złożyć zamówienie przedpremierowe na jedną z kilku wersji gry (najtańsza kosztuje 34,99 dolara, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 130 zł).

 1. Oficjalna strona internetowa gry Sword Coast Legends

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows XP SP3
 2. Procesor: Intel Core 2 Duo E7500
 3. Pamięć RAM: 2 GB
 4. Karta grafiki: HD Intel Graphics 5100, GeForce 9800 GTX+ (768 MB pamięci) lub Radeon HD 4850
 5. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
 6. Wolne miejsce na dysku: 15 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
 • Procesor: Intel i5 2400 lub lepszy
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta grafiki: GeForce GTX 750 (1 GB pamięci) lub Radeon HD 6970
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • Wolne miejsce na dysku: 15 GB