Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2015, 12:31

autor: Arantasar

Pierwsza aktualizacja Cities: Skylines i szczegóły darmowych DLC

Wydano pierwszą poprawkę do gry Cities: Skylines. Aktualizacja naprawia szereg błędów i zwiększa ilość dostępnych ustawień graficznych i dźwiękowych. Jednocześnie w wywiadzie dla serwisu PC Gamer prezes studia Colossal Order, odpowiedzialnego za produkcję, ujawniła szczegóły dotyczące wydawania darmowych dodatków DLC do tytułu.

W pierwszym rozszerzeniu do gry Cities: Skylines zobaczymy tunele i europejskie budynki. - Cities: Skylines – pierwsza aktualizacja i szczegóły na temat darmowych dodatków DLC - wiadomość - 2015-03-20
W pierwszym rozszerzeniu do gry Cities: Skylines zobaczymy tunele i europejskie budynki.

Ukazała się pierwsza aktualizacja do ciepło przyjętej strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Poprawka oznaczona numerem 1.0.6b skupia się na zwiększeniu stabilności, usunięciu szeregu błędów produkcji oraz dodaniu nowych ustawień graficznych i dźwiękowych. Do najważniejszych z nich należą:

  • Usprawnienie działania gry na wszystkich wspieranych systemach operacyjnych (Windows, Mac, Linux).
  • Wprowadzenie suwaków pozwalających na dostosowanie poziomu ziarnistości obrazu oraz głośności gwaru miejskiego.
  • Wyeliminowanie szeregu błędów graficznych i dźwiękowych (przypadkowo lub niewłaściwie uruchamiane odgłosy, zmiany kolorów przy większej odległości od obiektów).
  • Zwiększenie możliwości narzędzia do ulepszania dróg.
  • Drobne zmiany w mechanice.

Spis wszystkich poprawek można znaleźć pod tym adresem.

Jednocześnie Mariina Hallikainen, prezes studia Colossal Order, odpowiedzialnego za produkcję gry, w wywiadzie dla serwisu PC Gamer wypowiedziała się na temat planowanych rozszerzeń i polityki ich wydawania. W porozumieniu z wydawcą, firmą Paradox Interactive, zdecydowano się na model podobny do tego, który zastosowano w przypadku gier Crusader Kings II i Europa Universalis IV. Mianowicie, oprócz dużych płatnych rozszerzeń będą ukazywać się również mniejsze bezpłatne dodatki. W jednym z pierwszych dostępnych za darmo DLC znajdziemy możliwość budowania tuneli oraz zestaw europejskich budynków. Jak stwierdziła pani prezes:

Zdecydowaliśmy już, że tunele i budynki europejskie będą darmowymi rozszerzeniami. Jestem głęboko przekonana, że powinno tak być w ich przypadku, sądzę, że są one częścią gry.

W wywiadzie pojawiły się także pytania dotyczące możliwości wprowadzenia do tytułu trybu wieloosobowego. Hallikainen odniosła się sceptycznie do tych pomysłów, podkreślając, że podstawą Cities: Skylines jest tworzenie miast zgodnie z własnymi pomysłami i fantazjami, a obecność innych osób w czyimś świecie gry tylko zburzyłaby poczucie wolności. Co więcej, nie wiadomo w ogóle, jak taki tryb wieloosobowy miałby funkcjonować. Zapytano też o możliwość wprowadzenia narzędzi do formowania terenu w trakcie pracy nad miastem. Szefowa studia Colossal Order stwierdziła, że w tym wypadku ograniczeniem mogą być możliwości techniczne, ale sprawa jest mocno dyskutowana, a deweloperzy szukają optymalnego rozwiązania.

Przy okazji Hallikainen odniosła się bardzo pozytywnie do społeczności osób tworzących modyfikacje gry. Podkreśliła, że twórcy są otwarci na wszelkiego typu mody i rozszerzenia ze strony fanów. Warto nadmienić, że w tym momencie w Warsztacie Steam funkcjonuje ponad 13 tysięcy projektów graczy.

Cities: Skylines to gra strategiczno-ekonomiczna wyprodukowana przez trzynastoosobowy zespół Colossal Order. Produkcja pozwala graczom na wybudowanie wirtualnego miasta, ale jest przy tym nieco bardziej rozbudowana niż wydane w 2013 roku nowe SimCity.

Ostatnia aktualizacja: 2015-03-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Cities: Skylines

Cities: Skylines