Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2015, 19:07

autor: Pirlond

Cities: Skylines z pół milionem sprzedanych egzemplarzy

Wygląda na to, że wraz z Cities: Skylines firma Paradox Interactive strzeliło w dziesiątkę. Pozwalająca graczom na zbudowanie własnego wirtualnego miasta produkcja sprzedała się dotychczas w pół milionie egzemplarzy.

Cities: Skylines trafiło do rąk pół miliona graczy. - Cities: Skylines z pół milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-03-16
Cities: Skylines trafiło do rąk pół miliona graczy.

Zaledwie przed weekendem przedstawiciele firmy Paradox Interactive poinformowali, że w ciągu 24 godzin od premiery Cities: Skylines – stworzona przez studio Colossal Order gra koncentrująca się na budowaniu miast – sprzedało się w 250 tysiacach egzemplarzy. Na tym jednak nie koniec, bo produkcja bije kolejne rekordy – okazuje się bowiem, że wystarczyło tylko kilka dni, by wcześniejszy rezultat został podwojony. Za pośrednictwem oficjalnego profilu tytułu na Twitterze odpowiedzialni za powstanie programu deweloperzy oświadczyli, że znalazł on dotychczas aż 500 tysięcy nabywców. A wiele wskazuje na to, że liczba ta zostanie jeszcze powiększona, szczególnie, że od debiutu gry minął niespełna tydzień – na rynku pojawiła się w miniony wtorek.

Sukces nie powinien być jednak dużym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że Cities: Skylines zostało bardzo cieplo przyjęte przez recenzentów – średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi 87%. Dziennikarze chwalą przede wszystkim większe niż w wydanym dwa lata temu SimCity mapy, na których można budować wirtualne miasta, a także spore możliwości, jakimi dysponuje gracz w zarządzaniu metropolią.

Cities: Skylines jest kolejną produkcją studia Colossal Order, a więc ekipy, która ma na swoim koncie m.in. dwie części cyklu Cities in Motion. Produkcja pozwala graczom na wybudowanie wirtualnego miasta, ale jest przy tym nieco bardziej rozbudowana niż wydane w 2013 roku nowe SimCity.