Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2015, 19:38

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Cities: Skylines bije rekordy sprzedaży

Przedstawiciele firmy Paradox Interactive pochwalili się, że wydana nakładem ich firmy gra Cities: Skylines w ciągu zaledwie doby od premiery sprzedała się w liczbie ćwierć miliona egzemplarzy. To jeden z najlepszych wyników w historii szwedzkiego dewelopera.

Cities: Skylines jest jedną z najlepiej sprzedających się gier firmy Paradox Interactive. - Cities: Skylines bije rekordy sprzedaży - wiadomość - 2015-03-12
Cities: Skylines jest jedną z najlepiej sprzedających się gier firmy Paradox Interactive.

Okazuje się, że wydane w tym tygodniu Cities: Skylines jest nie tylko bardzo dobrą produkcją (średnia ocen przyznawanych przez recenzentów według serwisu Metacritic wynosi 89%) – w parze z sukcesem jakościowym poszedł również komercyjny. Przedstawiciele Paradox Interactive poinformowali bowiem, że w zaledwie 24 godziny od premiery tytuł sprzedał się w 250 tysiącach egzemplarzy (opublikowane dane uwzględniają zarówno zamówienia przedpremierowe, jak i kopie nabyte w dniu debiutu). A to oznacza, że produkcja zaliczyła najlepszy start spośród wszystkich gier, które ukazały się dotychczas nakładem firmy. To nie lada osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że projekt stworzony przez studio Colossal Order pojawił się tylko na komputerach osobistych.

Zadowolony z osiągniętego przez Cities: Skylines rezultatu jest dyrektor generalny Paradox Interactive, Fredrik Wester. W udostępnionym komunikacie prasowym pogratulował odpowiedzialnym za powstanie gry deweloperom, a także podziękował graczom, którzy zdecydowali się kupić produkcję, wpływając tym samym na wyniki sprzedaży. Warto zaznaczyć, że sami fani nie próżnują – do tej pory na platformie Steam Workshop opublikowali prawie 4 tysiące zróżnicowanych modów do tytułu.

Cities: Skylines to nowa produkcja studia Colossal Order, które odpowiedzialne jest m.in. za dwie części serii Cities in Motion. Tym razem twórcy postanowili zrobić strategię koncentrującą się na budowaniu całego miasta. Na początku rozgrywki gracz wybiera więc odpowiednią mapę, a potem stawia na niej swoją wymarzoną metropolię. W przeciwieństwie do SimCity z 2013 roku, w tytule dostępne lokacje są duże, co pozwala stworzyć miejską dżunglę o naprawdę sporych rozmiarach.