Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2015, 20:05

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Rainbow Six: Siege – rozpoczęto zapisy do zamkniętej alfy na PC

Studio Ubisoft ogłosiło rozpoczęcie zapisów do zamkniętych testów alfa gry Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Zainteresowani muszą posiadać aktywne konto Uplay i komputer osobisty, ponieważ tylko ta edycja gry zostanie oddana do przetestowania. Deweloperzy ujawnili również minimalne wymagania sprzętowe wspomnianego tytułu.

Rozpoczęły się zapisy do przedpremierowych testów gry Rainbow Six: Siege na PC. - Rainbow Six: Siege – rozpoczęto zapisy do zamkniętych testów alfa na PC - wiadomość - 2015-03-12
Rozpoczęły się zapisy do przedpremierowych testów gry Rainbow Six: Siege na PC.

Rainbow Six: Siege to kolejna odsłona cyklu taktycznych strzelanek sygnowanych nazwiskiem zmarłego w zeszłym roku Tom’a Clancy’ego. Producenci ogłosili niedawno rozpoczęcie zapisów do zamkniętych testów alfa, które pozwolą deweloperom na lepsze dopracowanie omawianego tytułu. Potencjalnym zainteresowanym stawiane są jednak pewne wymagania. Przede wszystkim będą oni musieli mieć na wyposażeniu komputer osobisty (edycje konsolowe w tym momencie najprawdopodobniej nie doczekają się przedpremierowych testów), mieszkać na terenie Ameryki Północnej lub Europy, jak również posiadać aktywne konto Uplay. Co istotne, w trakcie zabawy gracze otrzymają do dyspozycji wyłącznie tryb rozgrywki sieciowej. Dokładna data premiery rozpoczęcia się omawianego wydarzenia także pozostaje nieznana, jednak producenci ujawnili, że nastąpi to nieco bliżej spodziewanej daty premiery, a więc najpewniej jeszcze w tym roku.

Publikacji powyższych informacji towarzyszyło również ujawnienie minimalnych wymagań sprzętowych niezbędnych do uruchomienia Rainbow Six: Siege na pececie podczas zabawy z przedpremierową edycją gry. Warto nadmienić jednak, że – zgodnie z ogłoszeniem Ubisoftu – producenci cały czas pracują nad optymalizacją, dlatego też w ostatecznej wersji gry wymagania sprzętowe będą niższe.

Minimalne wymagania sprzętowe dla testów alfa

  • System operacyjny:  Windows 7, 8 lub 8.1 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8120 Eight-Core
  • Moc procesora: 3.3 GHz (rekomendowana), 2.6 GHz (minimalna)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 670 lub AMD Radeon HD 7970 / R9 280 X
  • VRAM: 2 GB

Rainbow Six: Siege skupi się na efektownym zaprezentowaniu zmagań jednostek specjalnych i terrorystów w realiach współczesnego świata. Znakomita część potyczek rozgrywana ma być w stosunkowo ciasnych lokacjach, co zrekompensować ma złożony system destrukcji otoczenia. Sporo interesujących informacji na temat gry znajdziecie w materiale opublikowanym w czasie trwania zeszłorocznych targów E3, jak również w naszej zapowiedzi.