Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2015, 10:00

autor: Meehow

Sword Coast Legends nieznacznie opóźnione

Jak wynika z informacji udzielonych przez firmę n-Space, premiera Sword Coast Legends opóźni się o trzy tygodnie. Obsuwa zostanie wynagrodzona darmowym DLC dla osób, które złożyły przedpremierowe zamówienie na grę.

Sword Coast Legends - Sword Coast Legends nieznacznie opóźnione - wiadomość - 2015-08-06
Sword Coast Legends
Sword Coast Legends w skrócie:
  • Producenci: n-Space, Digital Extremes
  • Gatunek: cRPG (Dungeons & Dragons)
  • Realia: Zapomniane Krainy
  • Platformy: PC, PS4, XONE
  • Premiera: 29 września 2015 r. (PC)
  • Cena: 35 dolarów/około 135 złotych (PC)

Jak wynika z informacji udzielonej przez Dan’a Tudge’a – szefa studia n-Space – zapowiedziane na początku roku Sword Coast Legends zaliczy trzytygodniową obsuwę i ukaże się 29 września na komputerach osobistych z systemami Windows, Mac OS i Linux. W sprawie wersji konsolowych dotychczas nic się nie zmieniło, choć wciąż nie znamy terminu konkretniejszego niż „pod koniec bieżącego roku”. Dodatkowe czekanie zostanie wynagrodzone darmowym DLC Rage of Demons dla wszystkich graczy, którzy złożyli przedpremierowe zamówienie na grę. W owym rozszerzeniu ruszymy do Podmroku u boku legendarnego drowa Drizzta Do’Urdena i zmierzymy się z tytułowymi władcami demonów, najprawdopodobniej takimi, jak Demogorgon, Orcus czy Graz’zt. Gracze zainteresowani promocją mogą zamówić pecetowe Sword Coast Legends na oficjalnej stronie internetowej rzeczonej produkcji za 35 dolarów, czyli około 135 złotych według aktualnego kursu walut. Gra jest dystrybuowana wyłącznie przez platformę Steam. W tym miejscu można sprawdzić minimalną i zalecane wymagania sprzętowe.

Sword Coast Legends nieznacznie opóźnione - ilustracja #2

Sword Coast Legends to klasyczna, drużynowa gra cRPG oparta o zasady kultowego systemu Dungeons & Dragons. Osadzona jest w nie mniej legendarnym settingu Zapomniane Krainy [oryg. Forgotten Realms]. Wśród produkcji wykorzystujących ten sam duet możemy znaleźć takie uznane serie, jak Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights. Sword Coast Legends zaoferuje zarówno fabularną kampanię dla jednego gracza, toczącą się na tytułowym Wybrzeżu Mieczy (m.in. w mieście Luskan), jak i tryb kooperacyjny dla czterech osób oraz Mistrza Gry. Gra powstaje w oparciu o silnik Unity 5.