Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2015, 15:41

autor: Góral

Sword Coast Legends zalicza kolejne opóźnienie

Osoby czekające na premierę gry RPG Sword Coast Legends od studiów n-Space oraz Digital Extremes, muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Deweloperzy poinformowali bowiem, że projekt nie pojawi się na komputerach 29 września, jak planowano wcześniej, lecz 20 października 2015 roku. Jednocześnie obsuwie uległy także edycje konsolowe (PlayStation 4 i Xbox One), które trafią na rynek dopiero w pierwszym kwartale 2016 roku.

Sword Coast Legends zalicza kolejne opóźnienie - ilustracja #1

Studia n-Space oraz Digital Extremes ponownie opóźniły premierę gry Sword Coast Legends. Tytuł miał ukazać się na komputerach PC 29 września bieżącego roku, ale tak się nie stanie. W przesłanej wiadomości prasowej poinformowano, że produkcja zadebiutuje 20 października 2015 roku. Jednocześnie obsuwie uległy także edycje konsolowe (PlayStation 4 i Xbox One), które trafią na rynek dopiero w pierwszym kwartale 2016 roku. Ponadto przypomniano, że osoby składające zamówienia przedpremierowe na Sword Coast Legends, w ramach podziękowania za zaufanie, otrzymaj za darmo pierwszy dodatek Rage of Demons. Dodatkowo pre-orderowcy mogą liczyć na dostęp do kolejnych planowanych head-startów, które wcześniej zgromadziły 15 tysięcy osób. To właśnie ich uwagi wpłynęły na przesunięcie premiery.

„Kiedy zdecydowaliśmy się stworzyć Sword Coast Legends, chcieliśmy przede wszystkim aby była to gra, która pozwoli poczuć prawdziwą magię rozgrywek D&D z przyjaciółmi. Podjęcie decyzji o przesunięciu premiery nie było dla nas łatwe, jednak uwagi przekazane przez oddanych nam graczy jasno pokazały nam, że aby gra dostarczyła niezapomnianych przeżyć, potrzebnych jest jeszcze kilka tygodni spędzonych na jej ulepszaniu” – powiedział Dan Tudge, szef studia n-Space.

Sword Coast Legends zalicza kolejne opóźnienie - ilustracja #3

Sword Coast Legends to gra RPG oparta na piątej edycji systemu Dungeons & Dragons. Oprócz kampanii dla jednego gracza, produkcja oferować ma także tryb współpracy oraz Dungeon Master, czyli zabawę dla maksymalnie pięciu graczy, podczas której cztery osoby przejmują kontrolę nad bohaterami, a piąta wciela się w Mistrza Podziemi, zmieniającego zasady gry (może umieszczać na planszy nowych przeciwników, dodawać ukryte obszary itd.).