Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2016, 14:53

Wieści ze świata (n-Space, HoloLens, Xbox One, Titanfall 2, Turok, PvZ Garden Warfare 2) 31/3/2016

Dziś piszemy o upadku studia n-Space (współtwórców Sword Coast Legends), rozesłaniu do deweloperów gogli HoloLens, nowych grach dostępnych na XOne dzięki wstecznej kompatybilności, powiększeniu zespołu Respawn Entertainment (Titanfall 2), wydaniu remasterów Turoka i Turoka 2 na XOne i o problemach technicznych Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 na PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Upadek n-Space – współtwórców Sword Coast Legends

Po ponad 20 latach działalności upadło n-Space – studio, które opracowało konsolowe porty wielu hitów, a ostatnio zasłynęło, wydając do spółki z Digital Extremes klasyczne RPG Sword Coast Legends. Niestety, gra zebrała dość słabe oceny (u nas Gambrinus wystawił 5.5 / 10) i sprzedała się nie najlepiej (w nie więcej niż 100 tys. egzemplarzy według Steam Spy), co było najpewniej główną przyczyną rozwiązania zespołu. Na szczęście firma Digital Extremes zamierza dalej rozwijać Sword Coast Legends, wliczając w to wydanie oczekiwanych od dłuższego czasu konwersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

HoloLens rozesłany do deweloperów

Podczas trwającej obecnie corocznej konferencji Build firma Microsoft pochwaliła się, że urządzenie do rzeczywistości rozszerzonej HoloLens zostało właśnie rozesłane do deweloperów (dzięki, Game Informer). Jednocześnie gigant z Redmond udostępnił producentom kod źródłowy do pisania aplikacji pod ten sprzęt. Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się wersji konsumenckiej HoloLens.

Left 4 Dead 2, Dead Space i inne gry z X360 dodane na XOne

Funkcja wstecznej kompatybilności wzbogaciła ofertę tytułów dostępnych na konsolę Xbox One o kolejne ciekawe pozycje z poprzedniej generacji (dzięki, Majorze Nelsonie). Ostatnio były to kooperacyjna gra akcji Left 4 Dead 2 i horror Dead Space, a kilka dni wcześniej udostępniono także strategię Halo Wars i dwie bijatyki: Soulcalibur II HD oraz The King of Fighters ’98: Ultimate Match.

Grę Titanfall 2 robi ok. 30% więcej osób niż „jedynkę”

Jak donosi serwis Develop, który rozmawiał z jedną z członkiń studia Respawn Entertainment, na potrzeby produkcji strzelanki Titanfall 2 zespół deweloperski powiększono do ok. 90 osób (wcześniej było ich mniej więcej 70). Mimo wszystko jest to zbyt mała ekipa, by zajmować się dwoma dużymi projektami równolegle – nawet jeżeli wciąż jest prowadzony nabór pracowników – więc wygląda na to, że studio Respawn nieprędko pokaże światu swoją tajemniczą przygodową grę akcji, o której ostatnio pisaliśmy zaledwie wczoraj. Natomiast sam Titanfall 2 ma zadebiutować nie później niż w marcu 2017 roku.

Odświeżone wersje Turoka i Turoka 2 trafią na XOne

Studio Night Dive zdradziło, że odświeżone wersje kultowych strzelanek Turok: Dinosaur Hunter oraz Turok 2: Seeds of Evil mają zostać wydane nie tylko na PC, ale również na konsoli Xbox One. Niestety, nie podano, kiedy to nastąpi. Z kolei na pytanie o wersję na PlayStation 4 deweloper odparł tylko, że „rozważa inne platformy sprzętowe, lecz niczego nie może jeszcze potwierdzić”. Przypomnijmy, że remaster pierwszego Turoka trafił na komputery osobiste w grudniu 2015 roku.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 bez komunikacji na PC

Choć sieciowa strzelanka Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 wyszła ponad miesiąc temu i zebrała bardzo dobre oceny, pecetowi gracze mają powody, by złorzeczyć na firmę Electronic Arts i studio PopCap Games. Użytkownicy Reddita alarmują, że gra w wydaniu na komputery osobiste – w przeciwieństwie do edycji konsolowych – nie oferuje opcji komunikacji głosowej z innymi graczami ani nawet tekstowego czatu. Czyżby wersja PC uzyskiwała zbyt słabe wyniki sprzedaży, by deweloperowi „opłacało się” naprawić to uchybienie?

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej