Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Soul Calibur II HD Online (PS3)
OkładkaSoul Calibur II HD Online (PS3)

Soulcalibur II HD Online

Soul Calibur II HD Online

Remake jednej z najwyżej ocenianych bijatyk 3D w historii, powracający w odświeżonej oprawie HD i z nowym trybem rozgrywki przez internet.

Bijatyki | fantasy | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soulcalibur II HD Online Premiera

19lis2013

PS3

20lis2013

X360

Soul Calibur II HD Online to remake jednej z najwyżej ocenianych bijatyk w historii, która miała swoją premierę w 2002 r. na automatach, a rok później doczekała się konwersji na konsole PlayStation 2, XBOX oraz Nintendo GameCube. W pracach nad odświeżeniem klasycznego tytułu brał udział dobrze znany fanom serii team Project Soul.

Marka Soul Calibur jest jedną z najbardziej utytułowanych, jeśli chodzi o konsolowe bijatyki. Opowiada ona o zmaganiach szukających sławy i honoru wojowników, rywalizujących na śmierć i życie o tytułowy artefakt – ostrze o potężnej mocy, dające swojemu właścicielowi wieczną młodość. Pojawienie się gry poważnie zachwiało pozycją dotychczasowego lidera, jakim był Tekken. Późniejsze części serii, ukazujące się już na konsolach nowszej generacji wprowadziły do rozgrywki sporą ilość nowości, nie do końca dobrze przyjętych przez fanów. Dlatego właśnie najwyżej ocenianą w historii pozostała część druga Soul Calibur.

Bazujący na wersji na konsolę firmy Sony remake oferuje wszystkie znane z oryginału tryby rozgrywki, takie jak Practice, Arcade, Survival, VS Battle, Team Battle, Time Attack czy mocno rozbudowany, fabularny Weapon Master. Otrzymujemy też do dyspozycji pełen zestaw zawartych w konsolowej odsłonie bohaterów.

Jak nietrudno się domyślić, dwie najważniejsze zmiany jakie wnosi Soul Calibur II HD Online to odświeżona, dostosowana do możliwości konsol siódmej generacji grafika w rozdzielczości HD, oraz zupełnie nowy tryb gry, pozwalający na rywalizację multiplayerową za pośrednictwem internetu. Ważnym elementem jest także usprawnienie płynności animacji, na którą narzekali fani oryginalnej odsłony z 2003 r.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI Soulcalibur II HD Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Soulcalibur II HD Online Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • XBOX Live
PS3
X360