Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2013, 18:01

Zapowiedziano Soulcalibur II HD Online

Firma Namco Bandai zapowiedziała Soulcalibur II HD Online, czyli odświeżoną wersję klasycznej bijatyki z poprzedniej generacji konsol. Gra zmierza na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 i poza ulepszoną grafiką zaoferuje tryb sieciowy.

Podczas trwającego obecnie w San Siego konwentu Comic-Con odbył się panel zorganizowany przez firmą Namco Bandai. W jego trakcie przedstawiciele wydawcy sprawili fanom sporą niespodziankę zapowiadając odświeżoną wersję klasycznego mordobicia Soulcalibur II. Nowa edycja zatytułowana została po prostu Soulcalibur II HD Online i zmierza na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Premiera zaplanowana została na jesień tego roku.

Gra zawierać ma całą zawartość pierwowzoru z PlayStation 2, w tym wszystkie tryby i postacie. Oznacza to, że otrzymamy możliwość zagrania znanym z cyklu Tekken Heihachi Mishimą. Zgodnie z tytułem, produkcja zaoferuje również opcję zabawy przez sieć. Fani cyklu pamiętają zapewne, że w edycjach Soulcalibur II na Gamecube i Xboksa pojawiło się dodatkowo dwóch wojowników – Link na konsoli Nintendo oraz Spawn na platformie Microsoftu. Oczywiście występ pierwszego z tych bohaterów w wersji HD jest raczej niemożliwy. Natomiast jeśli chodzi o pochodzącego z komiksów Spawna to na razie Namco Bandai nie jest w stanie udzielić żadnych konkretnych informacji.

Soulcalibur II zadebiutował w 2002 roku na automatach, a rok później doczekał się konwersji na konsole. Gra zaoferowała ulepszoną oprawę graficzną oraz spory zestaw nowych postaci. Poprawiono również mechanizmy rozgrywki. Produkcja okazała się sporym sukcesem finansowym i sprzedała się w ponad 5 mln egzemplarzy. Tytuł zebrał również doskonałe recenzje i wszystkie wersje mogą się pochwalić średnimi ocen przekraczającymi 91%.