Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2013, 15:45

Homeworld 1 i 2 doczekają się reedycji na Steam oraz remake'ów HD

Studio Gearbox, czyli nowy właściciel marki Homeworld, zapowiedziało wypuszczenie obu głównych odsłon serii na serwisach dystrybucji elektronicznej. W planach jest również stworzenie odświeżonych graficznie wersji Homeworld i Homeworld 2.

Od premiery Homeworld 2 minęło już dziesięć lat. - Homeworld 1 i 2 doczekają się reedycji na Steam oraz remake'ów HD - wiadomość - 2013-07-20
Od premiery Homeworld 2 minęło już dziesięć lat.

Kilka miesięcy temu, w trakcie postępowania upadłościowego firmy THQ, studio Gearbox nabyło prawa do marki Homeworld za 1,35 mln dolarów. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się jednak jakie plany wobec niej ma ten zespół.

Najpierw Homeworld i Homeworld 2 zostaną wypuszczone na popularnych serwisach dystrybucji elektronicznej, w tym Steam oraz GoG. Obecnie żadnej z odsłon serii nie da się nabyć tą metodą. Następnie studio rozpocznie prace nad odświeżonymi graficznie wersjami obu gier. Nie ujawniono żadnych konkretów na temat tego jak wyglądać będzie każdy remake, ale możemy się raczej spodziewać gruntownie przerobionej oprawy wizualnej. W końcu, wysoką rozdzielczość można włączyć nawet w starych wersjach pudełkowych, więc Gearbox będzie musiało zaoferować coś więcej.

Homeworld 1 i 2 doczekają się reedycji na Steam oraz remake'ów HD - ilustracja #2

Niestety, autorzy nie poinformowali kiedy możemy się spodziewać premiery oryginalnych wersji Homeworld i Homeworld 2 na GoG i Steam, ani na kiedy zaplanowano debiut odświeżonych wersji obu tytułów. Zastanawia również cisza względem Homeworld: Cataclysm. Mamy nadzieję, że studio nie każe nam długo czekać na jakieś konkrety. Warto na koniec dodać, że Gearbox ma w planach również trzecią część cyklu.

Pierwsza część Homeworld trafiła do sprzedaży w 1999 roku, a cztery lata później ukazała się kontynuacja. Obie odsłony opracowało studio Relic. W międzyczasie wydano również Homeworld: Cataclysm, za które odpowiadał zespół Barking Dog.

Seria zdobyła uznanie fanów świetnym klimatem, nietypowym stylem graficznym i rozbudowanymi mechanizmami rozgrywki. Do dzisiaj są to jedne z niewielu strategii kosmicznych, które oferują w pełni trójwymiarowe gwiezdne bitwy.