Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2013, 13:55

autor: qjin

Kolejna gra z serii Tomb Raider w planach?

Mimo że sprzedaż restartu Tomb Raidera nie zadowoliła firmy Square Enix, to nadal istnieją szanse na pojawienie się kontynuacji. Trwają prace nad komiksem, którego akcja ma rozgrywać się kilka tygodni po zakończeniu ostatniej gry, a przedstawione w nim wydarzenia mogą być wstępem do ewentualnego sequela.

Powstaje komiks, który opowie o dalszych losach Lary Croft z restartu serii Tomb Raider, a także okaże się wstępem do kontynuacji gry? - Kolejna gra z serii Tomb Raider w planach? - wiadomość - 2013-07-20
Powstaje komiks, który opowie o dalszych losach Lary Croft z restartu serii Tomb Raider, a także okaże się wstępem do kontynuacji gry?

Dowiedzieliśmy się, że Gail Simone, autorka komiksów z serii Wonder Woman, Deadpool czy Batgirl, pracuje nad nową historią rysunkową poświęconą Larze Croft, seksownej pani archeolog, a zarazem jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci gier wideo. W wywiadzie dla serwisu Kotaku pisarka ujawniła szczegóły dotyczące powstającego komiksu, które pozwalają wysnuć wniosek, że być może ukaże się kontynuacja tegorocznego rebootu cyklu Tomb Raider.

Najnowsza część Tomb Raider została bardzo ciepło przyjęta przez graczy, ale mimo kilkumilionowej sprzedaży, gra nie spełniła oczekiwań firmy Square Enix - Kolejna gra z serii Tomb Raider w planach? - wiadomość - 2013-07-20
Najnowsza część Tomb Raider została bardzo ciepło przyjęta przez graczy, ale mimo kilkumilionowej sprzedaży, gra nie spełniła oczekiwań firmy Square Enix

Akcja nowej serii przygotowywanej przez Gail Simone opowie o dalszych losach młodej archeolog, a dokładnie przedstawi ona wydarzenia rozgrywające się kilka tygodni po zakończeniu ostatniej gry. Komiksowa kontynuacja przygód ma być odważniejsza i na większą skalę – młoda poszukiwaczka skarbów poszuka odpowiedzi na dręczące ją pytania, „będzie nie do zatrzymania”.

Autorka dodała, że „całość jest w ciągłości [fabularnej – dop. red.], zgodnie z kanonem serii Tomb Raider, i doprowadzi ona BEZPOŚREDNIO do sequela. To jest to, co mnie ekscytuje: być częścią historii Lary Croft”.

Przypadek? Słowa Gail Simone dają iskierkę nadziei na kontynuację marki Tomb Raider. Czyżby komiks, który zadebiutuje nakładem Dark Horse 26 lutego 2014 roku, miał być fabularnym pomostem pomiędzy pierwszą odsłoną restartu a kolejną, jeszcze niezapowiedzianą? Pozostaje wierzyć, że koncern Square Enix dał jednak zielone światło, a studio Crystal Dynamics już pichci kolejne wirtualne zmagania słynnej pani archeolog.

Iskierka nadziei na sequela restartu Tomb Raidera została rozpalona na nowo? - Kolejna gra z serii Tomb Raider w planach? - wiadomość - 2013-07-20
Iskierka nadziei na sequela restartu Tomb Raidera została rozpalona na nowo?

Losy ewentualnego sequela ostatnich przygód odmłodzonej Lary Croft do tej pory były dość niepewne. Przypominamy, że sprzedaż gry nie spełniła chyba nieco wygórowanych oczekiwań firmy Square Enix, mimo iż rozeszła się w prawie 3,5 mln egzemplarzy w zaledwie trzy tygodnie po premierze. Co więcej, nie wzięto pod uwagę wyników sprzedaży z rynku cyfrowej dystrybucji, więc ta liczba była zapewne zauważalnie wyższa.

Można śmiało napisać, że większości graczom najnowsza produkcja studia Crystal Dynamics raczej przypadła do gustu, podobnie jak krytykom (średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi 86-87% w zależności od platformy sprzętowej). Z kolei w naszej recenzji wystawiliśmy grze prawie maksymalną notę (9.5/10). Ostatni Tomb Raider opowiadał o początkach Lary Croft, którą na zawsze odmieniły wydarzenia rozgrywające się niemal na krańcu świata – na mistycznej wyspie znajdującej się w okolicach Smoczego Trójkąta. Gra – w przeciwieństwie do poprzedniczek – kładła większy nacisk na akcję, za to łamigłówki były mniej wyśrubowane pod względem poziomu trudności.

Najnowszy Tomb Raider zadebiutował 5 marca 2013 roku na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Jeśli faktycznie powstaje kolejna odsłona serii, to być może zadebiutuje ona już w przyszłym albo w 2015 roku. Poprzednie gry z cyklu wychodziły w mniej więcej rocznym odstępie czasowym (1,5 roku w przypadku Underworld).