Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2016, 14:25

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 zadebiutowało na rynku

Kolejną dzisiejszą premierą (w Polsce) jest Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 – lekka sieciowa strzelanka od firmy Electronic Arts i studia PopCap Games, wydana na PC, PS4 i XOne. Pierwsze recenzje sugerują, że otrzymaliśmy bardzo dobrą grę dla fanów multiplayerowych potyczek.

Firma Electronic Arts w ostatnim czasie wydaje się mocno skupiona na gatunku sieciowych strzelanek dla graczy starszych i młodszych. Najpierw, w listopadzie 2015 roku, wypuszczony został Star Wars: Battlefront, a dziś na polskim rynku debiutuje Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, dwa dni po światowej premierze. Jest to kontynuacja kolorowego shootera z 2014 roku od uznanego studia PopCap Games, wydana na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One w kinowej polskiej wersji językowej (czyli z przetłumaczonymi napisami). Wprawdzie sugerowana cena gry jest trochę zaporowa (199,99 zł dla wersji PC i 289,99 zł w przypadku wydań konsolowych), ale możecie znaleźć korzystniejsze oferty, posługując się widoczną obok porównywarką cenową.

Na początku seria Plants vs. Zombies opowiadała o obronie roślin przed zakusami żywych trupów, ale w Garden Warfare 2 role się odwróciły. - Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 zadebiutowało na rynku - wiadomość - 2016-02-25
Na początku seria Plants vs. Zombies opowiadała o obronie roślin przed zakusami żywych trupów, ale w Garden Warfare 2 role się odwróciły.
Cechy szczególne Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2:
  • Lekka, humorystyczna otoczka wojny między roślinami i zombie
  • Oferuje multiplayer, co-op (również na podzielonym ekranie) i kampanię singleplayer
  • W wieloosobowych pojedynkach bierze udział do 24 graczy
  • Zawiera ponad 100 postaci podzielonych na 14 klas oraz 12 map

Ponieważ globalna premiera gry miała miejsce przedwczoraj, w sieci pojawiło się już wiele recenzji. Wynika z nich, że Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 to bardzo solidna produkcja, którą na pewno nie rozczarują się fani pierwowzoru. Oto wybrane oceny zagranicznych mediów:

Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 81% w przypadku wersji na Xboksa One (na podstawie 44 recenzji) i 82% dla wydania na PlayStation 4 (13 recenzji). Krytycy chwalą głównie bogactwo i różnorodność zawartości w grze, przede wszystkim w odniesieniu do postaci i map. Również sfera wizualna i rozgrywka jako taka – jej dopracowanie, dynamika etc. – budzą raczej powszechne uznanie. Natomiast częste zarzuty padają pod adresem kampanii solowej, przypominającej raczej ciąg powtarzalnych samouczków niż tryb fabularny z prawdziwego zdarzenia.