Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2016, 14:06

autor: AM

Wieści ze świata (skasowane gry Star Wars, Doom, PlayStation VR, Fire Emblem Fates) 25/2/2016

Dziś piszemy o anulowanych grach ze świata Star Wars (Episode VII: Shadows of the Sith oraz Scum and Villainy), nieocenzurowanym Doomie w Niemczech, zapowiedzi konferencji nt. PlayStation VR na GDC 2016 oraz wynikach sprzedaży Fire Emblem Fates w Ameryce Północnej. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Syn Luke’a Skywalkera był głównym bohaterem anulowanej gry ze świata Star Wars

O grze Star Wars Episode VII: Shadows Of The Sith świat dowiedział się po raz pierwszy w 2008 roku, kiedy opublikowano książkę Rogue Leaders: The Story of LucasArts, w której znalazło się kilkanaście logotypów nieznanych szerzej projektów. Koncept domniemanego epizodu siódmego intrygował dziennikarza portalu Cinelinx, który postanowił bliżej zbadać sprawę.

Logotypy z książki Rogue Leaders: The Story of LucasArts pobudzają wyobraźnię. - Wieści ze świata (Star Wars Episode VII: Shadows Of The Sith, Doom, PlayStation VR, Fire Emblem Fates) 25/2/2016 - wiadomość - 2016-02-25
Logotypy z książki Rogue Leaders: The Story of LucasArts pobudzają wyobraźnię.

Według informacji udzielonych przez Hadena Blackmana, byłego dyrektora kreatywnego studia LucasArts, głównym bohaterem Star Wars Episode VII: Shadows Of The Sith miał być Ben Skywalker, znany fanom Expanded Universe syn Luke’a. Twórcy chcieli, aby zmierzył się z innym potomkiem słynnej postaci o nazwisku Solo. W grze mieliśmy zobaczyć całkowicie nowe możliwości Mocy oraz balansować pomiędzy jej jasną i ciemną stroną.

Blackman dodaje jednak, że projekt nie wyszedł poza fazę wczesnych, mało zaawansowanych konceptów. Jak wspomina, pochodzi on z okresu, w którym LucasArts testowało i rozwijało dziesiątki różnych pomysłów, eksperymentując z ich formą i treścią. Jego zdaniem najbardziej zaawansowanym z nich był projekt Star Wars Scum and Villainy, gra o łowcach nagród, która doczekała się obszernej dokumentacji, wielu grafik koncepcyjnych a nawet kilku prototypów.

Bardzo mało prawdopodobne jest, że gry te ostatecznie ujrzą światło dzienne. Pomysły pochodzą sprzed przejęcia marki przez koncern Disney i wykorzystują elementy Expanded Universe, które zostało porzucone na rzecz nowych filmów.

Elementy tych projektów zostały ostatecznie wykorzystane w grach Star Wars: The Force Unleashed i Star Wars 1313 (niestety również anulowanej). Jako ciekawostkę można dodać, że nazwę Scum and Villainy nosi jedna z operacji w grze MMO Star Wars The Old Republic.

Nowy Doom pojawi się w Niemczech bez żadnej cenzury

Niemiecki oddział firmy Bethesda, odpowiadającej za wydanie najnowszego Dooma, poinformował, że gra ukaże się w tym kraju bez żadnych zmian mających na celu ograniczenie brutalności rozgrywki. To pierwszy taki przypadek w historii, aby gra z tej serii ukazała się w Niemczech w oryginalnej, nieocenzurowanej formie.

„Być może nie jest to szczególnie zaskakujące biorąc pod uwagę, jak ostatnio zostały tam sklasyfikowane inne tytuły, ale to wciąż świetna wiadomość szczególnie, że Doom 1 i 2 były zakazane w Niemczech i zostały usunięte z „czarnej listy” dopiero kilka lat temu” – tak skomentował wydarzenia Pete Hines z działu marketingu Bethesdy dla serwisu Polygon.

Bethesda nabyła prawa do Dooma w 2009 roku, a trzy lata później z sukcesem odwołała się od zakazu sprzedaży pierwszych dwóch części tej serii w Niemczech. Wygląda na to, że niemiecka polityka cenzurowania gier została nieco zliberalizowana w ostatnim czasie – także Fallout 4 ukazał się tam bez żadnych zmian. Pozwoliło to na przywrócenie do sprzedaży oryginalnej wersji Fallout 3, które przed laty została zakazana.

Sony organizuje wydarzenie poświęcone PlayStation VR w marcu tego roku

15 marca w San Francisco prawdopodobnie zostaną zdradzone kolejne szczegóły na temat sprzętu VR do konsoli PlayStation, takie jak cena czy data premiery. Konferencja firmy Sony będzie miała miejsce podczas Game Developers Conference i będzie składała się z pokazowej prezentacji oraz części, w której dziennikarze będą mogli samodzielnie wykorzystać sprzęt.

Sprzedano 300 tysięcy kopii Fire Emblem Fates podczas premierowego weekendu

W ubiegły weekend w USA zadebiutowały dwie gry z serii Fire Emblem Fates – odsłony Conquest i Birthright. Nintendo poinformowało, że sprzedają się one wyjątkowo dobrze i podczas pierwszych trzech dni zakupiono 300 tysięcy egzemplarzy. Oznacza to, że sprzedają się one najszybciej w historii obecności serii na rynku amerykańskim. Fire Emblem Fates: Birthright przewodzi sprzedaży, ale wersja Conquest podobno jest tuż za nim.

Kolejna część Fire Emblem Fates o podtytule Revelation ma pojawić się w Ameryce 10 marca tego roku. Szczegółowe daty europejskich premier nie są znane, ale ma się to stać jeszcze w 2016 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Bear Simulator
 2. Insurgency: Sandstorm
 3. Shadwen
 4. ASTA: The War of Tears and Winds
 5. Ratchet & Clank
 6. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
 7. Postal: Redux
 8. Uncharted 4: Kres Złodzieja
 9. Splash Cars
 10. Juggernaut Wars
 11. Hyperide
 12. Geki Yaba Runner

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Tom Clancy's The Division Rozpocznij upadek (PL)
 2. Dark Souls III True Colors of Darkness (PL)
 3. Uncharted 4: Kres Złodzieja zwiastun fabularny (PL)
 4. The Flame in the Flood zwiastun na premierę
 5. Postal: Redux trailer
 6. Hitman Legacy (PL)
 7. Risk of Rain trailer
 8. One Piece: Burning Blood zwiastun fabularny
 9. EVE: Valkyrie gameplay w wersji alfa
 10. Psycho-Pass: Mandatory Happiness trailer
 11. Battlefield Hardline: Zdrada trailer
 12. Siralim trailer
 13. Grim Dawn It's Listening to Us
 14. The Technomancer Life and Death on Mars
 15. DiRT Rally dziennik dewelopera