Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Bear Simulator (PC)

Bear Simulator PC

Symulator niedźwiedzia, opracowany przez jednoosobowe studio Farjay przy wsparciu użytkowników serwisu Kickstarter. W grze wcielamy się w skórę tytułowego misia, a naszym zadaniem jest przetrwać w dzikim środowisku.

Symulacje | FPP | sandbox | elementy RPG | survival | indie | zwierzęta

PC Windows
Okładka Bear Simulator (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2016

26lutego2016

Steam

Bear Simulator to gra z gatunku symulatorów, znacznie odróżniająca się jednak od konkurencyjnych produkcji. Jak sam tytuł wskazuje, jest to projekt, w którym wcielamy się w niedźwiedzia zamieszkującego rozległą krainę. Symulator niedźwiedzia został stworzony przez jednoosobowe studio Farjay, które zebrało środki na deweloping za pośrednictwem akcji w serwisie Kickstarter.

Jako niedźwiedź eksplorujemy udostępniony świat i dbamy o swoją kondycję, łapiąc i jedząc ryby, kradnąc pszczołom miód czy też szukając smacznych roślin. Świat produkcji zamieszkiwany jest także przez inne zwierzęta, nieraz wchodzące nam w drogę. Walczymy z nimi, wykorzystując siłę niedźwiedzich łap, która przydaje się także do niszczenia przedmiotów blokujących przejścia. Energię straconą w czasie dnia, uzupełniamy w nocy, odpoczywając w swojej jaskini. Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby, nazywanej przez twórców FPB (First Person Bear).

Wielki wpływ na rozgrywkę mają statystyki naszego niedźwiedzia. Zwierzę opisywane jest przez takie elementy, jak siła, inteligencja, żywotność, umiejętność pływania czy też szczęście. Z czasem wchodzą one na nowe poziomy, dzięki czemu miś staje się silniejszy, szybszy itd.

Całość została okraszona trójwymiarową oprawą graficzną. Strona techniczna Bear Simulator jest stosunkowo skromna, ale deweloper zatroszczył się o zróżnicowane środowisko (zaśnieżone góry, łąki, itd.), cykl dobowy, a nawet zmieniające się warunki pogodowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bear Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bear Simulator

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 8
Minimalne: Intel Core 2 Quad 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7900 GT/Radeon X1900 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7

Bear Simulator - symulator niedźwiedzia sfinansowany na Kickstarterze
Bear Simulator - symulator niedźwiedzia sfinansowany na Kickstarterze

wiadomość23 marca 2014

Jednoosobowemu studiu Farjay udało się zebrać w serwisie Kickstarter pieniądze na produkcję gry Bear Simulator. W związku z tym, w symulator niedźwiedzia zagramy prawdopodobnie w listopadzie bieżącego roku. Jeżeli chcecie się dorzucić do tego projektu, to w dalszym ciągu możecie to zrobić, gdyż akcja zakończy się dopiero za 25 dni.

Wieści ze świata (Shadowrun Online, Crusader Kings II: Rajas of India) 20/3/14
Wieści ze świata (Shadowrun Online, Crusader Kings II: Rajas of India) 20/3/14

wiadomość20 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o wczesnej wersji Shadowrun Online, dacie premiery Crusader Kings II: Rajas of India, zbiórce pieniędzy na produkcję gry Bear Simulator, a także o promocjach na PlayStation Store. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.