Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDPCiOSPS4XONE
Okładka I Am Bread (AND)

I Am Bread

Symulator kromki chleba

Kolejny z absurdalnych w swych założeniach symulatorów, które wbrew wszelkiej logice nieustannie zyskują ogromne rzesze fanów. Bohaterem gry, opracowanej przez niezależną ekipę Bossa Studios, jest kromka chleba, zaś zadaniem graczy jest doprowadzenie jej do tostera.

Symulacje | TPP | humorystyczne | indie

Okładka I Am Bread (AND)

data premiery gry:

9kwi2015

PC

25sie2015

PS4

3wrz2015

iOS

10paź2016

AND

20sty2017

XONE

I Am Bread to zgodnie z rozumianym dosłownie tytułem zaawansowany symulator… kromki chleba oraz jej „epickiej i emocjonalnej podróży do wnętrza tostera”. Za powstanie gry odpowiada znana z serii Surgeon Simulator niezależna ekipa Bossa Studios, która swoją produkcją postanowiła udowodnić, że w popularnym gatunku symulatorów nie ma tematów nie do zrealizowania. Prototyp gry został opracowany zaledwie w 48 godzin, lecz temat tak spodobał się twórcom, iż postanowili rozwinąć go do rangi pełnoprawnego tytułu.

Mechanika rozgrywki jest wbrew pozorom całkiem skomplikowana, a główna trudność sprowadza się do konieczności oddzielnego kontrolowania każdego z czterech rogów kromki. Celem zabawy jest dotarcie w możliwie jak najlepszym stanie do wnętrza tostera, ale ponieważ możemy wykonywać jedynie proste ruchy na płaskich powierzchniach, to z pozoru proste zadanie przeradza się w pełną wyzwań przygodę, podczas której musimy wykazać się zręcznością, spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia.

Atutem produkcji jest zaawansowany silnik fizyczny, dzięki któremu wszystkie elementy otoczenia w sposób realistyczny reagują na nasze poczynania. Niektóre z domowych urządzeń możemy oczywiście wykorzystać celem ułatwienia sobie zadania. I tak np. wiatrak wentylatora może okazać się doskonałą katapultą, której użycie znacznie przybliży nas do celu. Cała zabawa odbywa się na czas, ale żeby nie było zbyt łatwo, w trakcie „podróży” musimy także zwracać uwagę na dwa istotne parametry naszej kromki - jadalność i smakowitość. Któż bowiem zechce uraczyć się tostem, na którym znajdzie się duża ilość odpadków i zabrudzeń?

Oprawa graficzna I Am Bread utrzymana została w stylistyce zbliżonej do poprzednich produkcji studia i cechuje się prostotą oraz przejrzystością. W grze Bossa Studios nie mogło oczywiście zabraknąć sporej dawki humoru. Podczas zabawy towarzyszy nam przyjemna, rubaszna muzyka, utrzymana w klimacie klasycznych kreskówek Disneya.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI I Am Bread

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Symulator kromki chleba

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon II X2 2.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/ Radeon HD 6770 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7
Goat Simulator i I Am Bread otrzymają wspólną zawartość

wiadomość23 października 2015

Twórcy gier Goat Simulator oraz I Am Bread postanowili połączyć siły i stworzyć dodatek z wzajemnie inspirowaną zawartością. GoatBread zostanie udostępnione za darmo dla wszystkich posiadaczy którejkolwiek ze wspomnianych tytułów poprzez platformę Steam.

Jelenie, kromki chleba i robale - mobilne premiery tygodnia (m.in. The Deer God, Worms 4, I Am Bread)
Jelenie, kromki chleba i robale - mobilne premiery tygodnia (m.in. The Deer God, Worms 4, I Am Bread)

wiadomość4 września 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym The Deer God, Worms 4, I Am Bread, Unkilled oraz Walking War Robots.

Wieści ze świata (TY the Tasmanian Tiger, Heroes of the Storm, THPS 5) 14/8/2015
Wieści ze świata (TY the Tasmanian Tiger, Heroes of the Storm, THPS 5) 14/8/2015

wiadomość14 sierpnia 2015

Dziś piszemy m.in. o reaktywacji platformowej serii TY the Tasmanian Tiger, porzuceniu gier przez Guillermo del Toro, aktualizacji krzyżującej I Am Bread z Team Fortress 2, możliwości dodania do Heroes of the Storm postaci z gier firmy Activision, grafice w Tony Hawk's Pro Skater 5 oraz nowej promocji Humble Bundle. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (I Am Bread, StarDrive 2, StarCraft II) 10/4/15
Wieści ze świata (I Am Bread, StarDrive 2, StarCraft II) 10/4/15

wiadomość10 kwietnia 2015

Dziś piszemy m.in. o premierze gry I Am Bread i StarDrive 2 oraz nowej fali banów w StarCraft II. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

I Am Bread – symulator kromki chleba trafi na urządzenia mobilne
I Am Bread – symulator kromki chleba trafi na urządzenia mobilne

wiadomość29 stycznia 2015

Bossa Studios ogłosiło, że najnowsza produkcja dewelopera – symulator kromki chleba I Am Bread - trafi na urządzenia mobilne. W pierwszej kolejności tytuł zagości na iPhonie i iPadzie. Premiera odbędzie się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Później gra trafi zapewne na Androida.

PC
iOS
PS4
AND
XONE