Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDPCiOSPS4XONE
Okładka I Am Bread (XONE)
OkładkaI Am Bread (XONE)

I Am Bread

Symulator kromki chleba

Kolejny z absurdalnych w swych założeniach symulatorów, które wbrew wszelkiej logice nieustannie zyskują ogromne rzesze fanów. Bohaterem gry, opracowanej przez niezależną ekipę Bossa Studios, jest kromka chleba, zaś zadaniem graczy jest doprowadzenie jej do tostera.

Symulacje | TPP | humorystyczne | indie | PS Plus Premium | PS Plus Extra

I Am Bread Premiera

9kwi2015

PC

25sie2015

PS4

3wrz2015

iOS

10paź2016

AND

20sty2017

XONE

I Am Bread to zgodnie z rozumianym dosłownie tytułem zaawansowany symulator… kromki chleba oraz jej „epickiej i emocjonalnej podróży do wnętrza tostera”. Za powstanie gry odpowiada znana z serii Surgeon Simulator niezależna ekipa Bossa Studios, która swoją produkcją postanowiła udowodnić, że w popularnym gatunku symulatorów nie ma tematów nie do zrealizowania. Prototyp gry został opracowany zaledwie w 48 godzin, lecz temat tak spodobał się twórcom, iż postanowili rozwinąć go do rangi pełnoprawnego tytułu.

Mechanika rozgrywki jest wbrew pozorom całkiem skomplikowana, a główna trudność sprowadza się do konieczności oddzielnego kontrolowania każdego z czterech rogów kromki. Celem zabawy jest dotarcie w możliwie jak najlepszym stanie do wnętrza tostera, ale ponieważ możemy wykonywać jedynie proste ruchy na płaskich powierzchniach, to z pozoru proste zadanie przeradza się w pełną wyzwań przygodę, podczas której musimy wykazać się zręcznością, spostrzegawczością i umiejętnością logicznego myślenia.

Atutem produkcji jest zaawansowany silnik fizyczny, dzięki któremu wszystkie elementy otoczenia w sposób realistyczny reagują na nasze poczynania. Niektóre z domowych urządzeń możemy oczywiście wykorzystać celem ułatwienia sobie zadania. I tak np. wiatrak wentylatora może okazać się doskonałą katapultą, której użycie znacznie przybliży nas do celu. Cała zabawa odbywa się na czas, ale żeby nie było zbyt łatwo, w trakcie „podróży” musimy także zwracać uwagę na dwa istotne parametry naszej kromki - jadalność i smakowitość. Któż bowiem zechce uraczyć się tostem, na którym znajdzie się duża ilość odpadków i zabrudzeń?

Oprawa graficzna I Am Bread utrzymana została w stylistyce zbliżonej do poprzednich produkcji studia i cechuje się prostotą oraz przejrzystością. W grze Bossa Studios nie mogło oczywiście zabraknąć sporej dawki humoru. Podczas zabawy towarzyszy nam przyjemna, rubaszna muzyka, utrzymana w klimacie klasycznych kreskówek Disneya.

Ostatnia modyfikacja 5 października 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,3 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI I Am Bread

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Symulator kromki chleba Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon II X2 2.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/ Radeon HD 6770 lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows 7
PC
iOS
PS4
AND
XONE