Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2015, 17:30

Wieści ze świata (TY the Tasmanian Tiger, Heroes of the Storm, THPS 5) 14/8/2015

Dziś piszemy m.in. o reaktywacji platformowej serii TY the Tasmanian Tiger, porzuceniu gier przez Guillermo del Toro, aktualizacji krzyżującej I Am Bread z Team Fortress 2, możliwości dodania do Heroes of the Storm postaci z gier firmy Activision, grafice w Tony Hawk's Pro Skater 5 oraz nowej promocji Humble Bundle. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Steam

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 14.08 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do soboty 15.08 do godz. 19:00):

Oferta weekendowa (do poniedziałku 17.08 do godz.19:00):

  • Sid Meier’s Civilization: Beyond Earthdarmowy weekend + obniżka 50% – 19,99 euro (ok. 84 zł), WWW
  • Devolver Digital Publisher Weekend – wyprzedaż gier wydanych przez Devolver Digital, (m.in. The Talos Principle, Shadow Warrior, serie Hotline Miami i Serious Sam), WWW
  • Kalypso Anniversary Sale – wyprzedaż gier wydanych przez Kalypso Media (m.in. serie Tropico, Dungeons, Port Royale i Patrician), WWW

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 17.08 do godz.19:00) – obniżka cen 112 gier, WWW

Japanese Indie Games Festival (do poniedziałku 17.08 do godz. 19:00) – obniżka cen kilkudziesięciu niezależnych gier rodem z Japonii, WWW

Ty the Tasmanian Tiger

Ty the Tasmanian Tiger – niemal zapomniana już seria platformówek z lat 2002-2006, którą niegdyś Electronic Arts chciało pojedynkować się z takimi tuzami jak Crash Bandicoot czy Rayman – doczeka się reaktywacji. Po pierwsze, 18 września na Steamie zadebiutuje dwuwymiarowa platformówka o tytule Ty the Tasmanian Tiger 4. Nie będzie to jednak całkowicie nowa produkcja, lecz reedycja niewielkiego projektu, który w 2013 roku został przygotowany głównie z myślą o komputerach z Windowsem 8 i tabletach (obie gry są nawet reklamowane tym samym trailerem). Za opracowanie „czwórki” odpowiada, tak jak w przypadku poprzednich gier, Krome Studios, a akcja będzie toczyć się głównie na pustynnych obszarach Australii. Ponadto wiele wskazuje na to, że poprzednie trzy odsłony przygód wilka tasmańskiego imieniem Ty po latach również trafią w ręce pecetowych graczy. Niestety, nie wiemy jeszcze, kiedy miałoby to nastąpić.

Guillermo del Toro

Słynny reżyser, znany z takich filmowych przebojów jak Hellboy czy Pacific Rim, w rozmowie z serwisem Shacknews zadeklarował, że ma dość tworzenia gier. Wprawdzie nie ogłosił, że ostatecznie z tym kończy, ale można spodziewać się, że nieprędko wróci do aktywnego tworzenia nowych projektów – jeśli w ogóle. Guillermo del Toro zapewnił jednak, że nie przestanie interesować się grami, a przy tym pozostanie w przyjacielskich stosunkach z Hideo Kojimą. Niemniej, wygląda na to, że nic nie wyjdzie z domniemanej kolejnej produkcji, którą obaj panowie mieli się zająć po anulowaniu ich poprzedniego wspólnego dzieła – bardzo obiecującego Silent Hills. Na pocieszenie zostaje nam deklaracja del Toro, że nie ma on nic przeciwko temu, by inni deweloperzy tworzyli w oparciu o jego artystyczny dorobek.

I Am Bread

Symulator kromki chleba od studia Bossa doczekał się zabawnej aktualizacji, powstałej we współpracy z Valve Software i inspirowanej grą Team Fortress 2. Oznacza to dodanie do I Am Bread nowej mapy, na której znajdziemy takie atrakcje jak śpiący na krześle Heavy, działka obrotowe, bomby i inne motywy żywcem wyjęte ze wspomnianej sieciowej strzelanki. Wypuszczenie aktualizacji uczczono, obejmując omawianą grę 50-procentową przeceną na Steamie – do 20 sierpnia można ją kupić za 6,49 euro (ok. 27 zł).

Heroes of the Storm

Kaeo Milker, naczelny producent MOB-y Blizzarda, w rozmowie z serwisem IGN Benelux (przetłumaczonej przez Shacknews) zadeklarował, że jest otwarty na pomysł wzbogacenia palety bohaterów dostępnych w Heroes of the Storm o postacie z gier i serii rozwijanych przez firmę Activision, takich jak Call of Duty, Destiny, Skylanders czy Tony Hawk’s Pro Skater. Niemniej, zanim do tego dojdzie – jeśli w ogóle – w omawianej produkcji zobaczymy „zawodników” z najnowszej marki Blizzarda, czyli Overwatch. Milker zapowiedział przy tym, że może to nastąpić „szybciej, niż się spodziewamy” – może nie będziemy musieli czekać aż do premiery wspomnianej strzelanki (która nastąpi przypuszczalnie w 2016 roku), by powalczyć o Nexus jako Tracer, Hanzo czy Winston.

Tony Hawk’s Pro Skater 5

Josh Tsui, szef studia Robomodo, skomentował w rozmowie z serwisem GameSpot niedawne zmiany w grafice najnowszej odsłony kultowej serii gier o skateboardingu. Deweloper zarzeka się, że przeróbki w oprawie wizualnej Tony Hawk’s Pro Skater 5 nie są wynikiem krytyki, której poddawano poprzedni wygląd gry, lecz zostały zapoczątkowane już wcześniej. Twórcy chcieli rzekomo najpierw upewnić się, że 20 użytkowników konsol Xbox One i PlayStation 4 będzie mogło cieszyć się sieciową rozgrywką w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę, a kiedy udało się to osiągnąć, zaczęli podkręcać grafikę. Tsui odpiera przy tym zarzut, jakoby „piątka” została doprawiona cel-shadingiem, przez co wygląda zupełnie inaczej niż jej poprzedniczki. Deweloper woli określać poczynione zmiany jako uszczegółowienie oprawy i wyostrzenie kolorów, a odmienność względem wcześniejszych gier tłumaczy faktem, że od premiery poprzedniej odsłony serii minęło już mnóstwo czasu.

Wieści ze świata (TY the Tasmanian Tiger, Heroes of the Storm, THPS 5) 14/8/2015 - ilustracja #2

Humble Bundle

Motyw przewodni najnowszej tygodniowej oferty Humble Bundle – nazwanej The Return of Space Boy – to gry niezależne z akcją osadzoną w przestrzeni kosmicznej. Za „co łaska” otrzymamy Steam Marines, ROCKETSROCKETSROCKETS oraz Star Made we wczesnym dostępie. Przebijając średnią (która obecnie wynosi 5,31 dolara, czyli ok. 17 zł), dostaniemy do tego Interplanetary, Starwhal i Edge of Space we wczesnym dostępie. Z kolei za „dychę” (ok. 38 zł) wejdziemy jeszcze w posiadanie gry Reassembly.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej