Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Ty the Tasmanian Tiger 4 (PC)

Ty the Tasmanian Tiger 4 PC

Próba wskrzeszenia popularnej w latach 2002-2005 serii platformowej, której bohaterem jest tytułowy tygrys tasmański o imieniu TY. W przeciwieństwie do trójwymiarowych poprzedniczek, tym razem mamy do czynienia z klasyczną platformówką 2D.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | side-scroll

PC Windows
Okładka Ty the Tasmanian Tiger 4 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26czerwca2013

26czerwca2013

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TY the Tasmanian Tiger 4 to próba wskrzeszenia popularnej niegdyś serii platformowej, której trzy pierwsze części ukazały się w latach 2002-2005 na konsolach PlayStation 2, Xbox i GameCube. Czwarta odsłona gry (choć bez „czwórki” w tytule) ukazała się po 8 latach przerwy i trafiła pierwotnie wyłącznie do użytkowników tabletów oraz komputerów, pracujących pod kontrolą systemu Windows 8. Ponad 2 lata później w dystrybucji cyfrowej Steam pojawiła się tradycyjna wersja desktop. Za powstanie obu edycji odpowiadają oryginalni twórcy serii z australijskiego Krome Studios.

Wzorem poprzednich części cyklu, w grze towarzyszymy sympatycznemu tasmańskiemu tygrysowi imieniem TY, stojącemu na czele ekipy ratunkowej o nazwie Bush Rescurers. Stacjonująca w mieście Coolarangah grupa, złożona z mechaników, naukowców i podróżników ma na celu jedno podstawowe zadanie: pomagać swej społeczności zawsze, kiedy tylko staje się ona zagrożona. Fabuła gry toczy się bezpośrednio po wydarzeniach opisanych w grze Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan, a ekipa bohaterów zajmuje się tym razem rozwikłaniem zagadki, związanej z tajemniczą, podziemną krainą.

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, które zrealizowane zostały w pełnym 3D, „czwórka” jest typową dwuwymiarową platformówką, nawiązującą do korzeni gatunku i wykorzystującą klasyczną mechanikę rozgrywki. W trakcie 40 zróżnicowanych poziomów, osadzonych w rdzennie australijskich klimatach, czeka nas więc masa skakania, pływania, wspinania się i zjeżdżania po linach oraz całe mnóstwo znajdziek do zebrania, zagadek do rozwiązania i przeciwników do pokonania. Nie zabrakło oczywiście znanego fanom serii bumerangu, który w toku rozgrywki możemy dodatkowo ulepszać, co okazuje się niezbędne do pokonania coraz silniejszych przeciwników.

Pod względem oprawy TY the Tasmanian Tiger 4 stoi na niezłym poziomie, choć grafika gry – podobnie jak sama mechanika rozgrywki prezentuje się nieco oldskulowo. Produkcja oferuje kilka trybów zabawy (Adventure, Time Attack, Turkey Chase, Danger Arena), przeznaczonych generalnie dla jednej osoby. W wersji na Windows 8 znajdziemy jednak asynchroniczny tryb multiplayer, który pozwala rzucać rozmaite wyzwania naszym znajomym z Xbox Live. Obie edycje oferują za to zestaw osiągnięć do odblokowania, opcję zapisu w chmurze oraz pełne wsparcie dla kontrolerów gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Ty the Tasmanian Tiger 4

Wymagania wiekowe Ty the Tasmanian Tiger 4

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ty the Tasmanian Tiger 4

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 1.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 6800 GT/Radeon X1950 Pro lub lepsza
 • 400 MB HDD
 • Windows Windows 7 (SP1)/8/8.1
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/Radeon HD 3850 lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows Windows 7 (SP1)/8/8.1
Wieści ze świata (TY the Tasmanian Tiger, Heroes of the Storm, THPS 5) 14/8/2015
Wieści ze świata (TY the Tasmanian Tiger, Heroes of the Storm, THPS 5) 14/8/2015

wiadomość14 sierpnia 2015

Dziś piszemy m.in. o reaktywacji platformowej serii TY the Tasmanian Tiger, porzuceniu gier przez Guillermo del Toro, aktualizacji krzyżującej I Am Bread z Team Fortress 2, możliwości dodania do Heroes of the Storm postaci z gier firmy Activision, grafice w Tony Hawk's Pro Skater 5 oraz nowej promocji Humble Bundle. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.