Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Steam Marines (PC)

Steam Marines PC

Steam Marines to opracowna przez zespół Worthless Bums steampunkowa strategia, w której bitwy rozgrywane są w systemie turowym. Gracze kierują niewielkim oddziałem tytułowych Parowych Marines przedzierających się przez opanowany przez kosmitów statek.

Strategiczne | steampunk | roguelike | taktyczne | 2D | indie

PC Windows
Okładka Steam Marines (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24września2014

Steam Marines to taktyczna gra turowa inspirowana grą planszową Space Hulk. Jest to debiutancka produkcja niezależnego studia Worthless Bums.

Zgodnie z tytułem gra osadzona jest w konwencji Steampunka. Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość opanowała technologię pozwalającą na dalekie podróże gwiezdne. Technologia ta wciąż oparta jest jednak na silnikach parowych. Obejmujemy dowództwo nad niewielkim czteroosobowym oddziałem doskonale wyszkolonych żołnierzy z elitarnej jednostki Parowych Marines. Ich statek został opanowany przez siły agresywnej obcej rasy. Naszym zadaniem jest odparcie ich oblężenia i ucieczka.

Steam Marines to taktyczna gra bitewna, w której starcia rozgrywane są w systemie turowym. W ich trakcie kluczową rolę odgrywa właściwe rozmieszczanie jednostek i robienie użytku z otoczenia. To ostatnie dodatkowo wzmacnia system osłon oraz fakt, że wiele elementów obecnych na planszach można zniszczyć. Wrogowie często dysponują przewagą liczebną, więc frontalny atak nie jest zazwyczaj dobrym pomysłem. Zamiast tego musimy np. wpędzać nieprzyjaciół w ciasne korytarze, gdzie zmasakrujemy ich ogniem z działek maszynowych lub też zmusić ich do zebrania się w grupę, w środek której wrzucimy następnie granat. Przeżycie na statku wymaga też oszczędnego dysponowania zapasami, w tym amunicją.

Za sukcesy nasi żołnierze nagradzani są punktami doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój konkretnych umiejętności. Dzięki temu możemy dopasować bohaterów do własnego stylu gry. Oczywiście, najlepszym pomysłem jest odpowiednie zróżnicowanie członków drużyny, tak aby zapewnić jej większą elastyczność. Dobrze jest mieć w swoich szeregach zarówno snajpera, jak i komandosa specjalizującego się w walce w zwarciu. Autorzy jednocześnie mocno inspirowali się gatunkiem roguelike. Poziomy i bitwy generowane są losowo. Ponadto, nie ma tu czegoś takiego jak wskrzeszanie poległych. Każda śmierć jest ostateczna. Powoduje to, że musimy dobrze przemyśleć każdy ruch, gdyż błędy są tutaj wyjątkowo kosztowne.

Akcja w Steam Marines ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci. Grafika jest w pełni dwuwymiarowa i utrzymana w konwencji retro przywodzącej na myśl rozpikselowane produkcje z komputerów Amiga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Steam Marines

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Steam Marines

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 120 MB HDD, Windows XP/Vista(SP2)/7/8