Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2015, 11:34

autor: Adrian Werner

Tony Hawk's Pro Skater 5 zmienił styl grafiki na kreskówkowy cel-shading

Podczas targów gamescom firma Activision zaskoczyła wszystkich, ogłaszając, że w grze Tony Hawk's Pro Skater 5 zmieniono oprawę graficzną, przestawiając projekt na cel-shading, nadający produkcji kreskówkową stylistykę.

Gdy w maju tego roku firma Activision zapowiedziała grę Tony Hawk's Pro Skater 5, produkcja prezentowała się jak klasyczna odsłona tego cyklu, co współgrało z zapewnieniami o powrocie do korzeni marki. Widocznie jednak ktoś uznał, że projekt powinien bardziej wyróżniać się pod względem wizualnym, gdyż na targach gamescom okazało się, że grafika produkcji uległa drastycznym zmianom i teraz korzysta z techniki cel-shadingu.

Twórcy opublikowali przy okazji nowy zwiastun i spory zestaw screenów, pokazujących jak prezentuje się nowy styl wizualny. Zastosowanie cel-shadingu zapewniło grze lekko kreskówkowy wygląd, ale autorzy wykorzystali go dosyć oszczędnie i postacie oraz lokacje wciąż są podobne do tych z rzeczywistości.

Przypomnijmy, że Tony Hawk's Pro Skater 5 zmierza na konsole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4 i Xbox One. Nowsze z tych platform otrzymają grę 29 września tego roku. Natomiast posiadacze starej generacji będą musieli poczekać kilka miesięcy dłużej. Na razie nie wiadomo dokładnie ile wyniesie to opóźnienie, ale autorzy obiecują, że te wersje ukażą się przed końcem roku.

  1. Tony Hawk's Pro Skater 5 – oficjalna strona gry