Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2015, 20:35

Tony Hawk's Pro Skater 5 – nowa odsłona serii zapowiedziana

Na łamach magazynu Game Informer oficjalnie zapowiedziano piątą odsłonę serii Tony Hawk's Pro Skater. Produkcja ma być powrotem do korzeni cyklu i korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które przyniosły mu ogromny sukces w pierwszej połowie minionej dekady. Tytuł trafi w tym roku na konsole Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 oraz PlayStation 3.

Ostatnia część Tony Hawk's Pro Skater ukazała się w 2012 roku. Był nią Tony Hawk's Pro Skater HD, a więc zremasterowana wersja pierwszych odsłon cyklu

O tym, że Activision prowadzi prace nad kolejnymi grami spod szyldu Tony Hawk's wiedzieliśmy już od dość dawna. W ubiegłym miesiącu za sprawą niefortunnego przecieku producenci byli zmuszeni nieformalnie potwierdzić, że kolejną gra z serii będzie Tony Hawk's Pro Skater 5. Dziś informacja ta została oficjalnie potwierdzona w zapowiedzi, która ukazała się na łamach amerykańskiego magazynu Game Informer. Tytuł ukaże się jeszcze w tym roku i w pierwszej kolejności trafi na konsole Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 i PlayStation 3. Deweloperzy nie wspominają na razie nic o wersji pecetowej. Nie wiemy także czy będziemy mieli do czynienia z dużą pudełkową produkcją czy też grą dostępną jedynie w dystrybucji cyfrowej.

Konkretne informacje na temat Tony Hawk Pro Skater 5 są na razie dość skąpe. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Robomodo z Chicago, które na swoim koncie ma Tony Hawk: Ride, powszechnie uznane za najgorszą grę z cyklu, a także tytuły takie jak Tony Hawk: Shred i Tony Hawk's Pro Skater HD. Piąta odsłona Tony Hawk's Pro Skater ma być powrotem do korzeni serii i do formuły jej pierwszych numerowanych odsłon, które cieszyły się ogromną popularnością ponad dekadę temu.

Jak w oryginale sprzed lat, gracze otrzymają szereg misji i wyzwań, które wykonywać będą na wielu dostępnych planszach. Bawić będziemy się samodzielnie lub z innymi osobami, zarówno w trybie kooperacji jak i współzawodnictwa. Rozgrywka zachowa zręcznościowy charakter. Na mapie znajdziemy różnego rodzaju power-upy, a w niektórych miejscach wprost z deski będziemy mogli rzucać różnymi przedmiotami w konkretne cele. Naszymi awatarami będą znani skaterzy, których statystyki ulepszymy wraz z postępami w kampanii. Twórcy wspominają o postaciach, takich jak Tony Hawk, Nyjah Huston, Aaron Homoki, Ishod Wair, Riley Hawk, Lizzie Armanto, Chris Cole, David Gonzalez, Leticia Bufoni oraz Andrew Reynolds. Co ciekawe, tytuł posiadać będzie znany weteranom cyklu edytor skateparków, którymi będziemy mogli dzielić się ze znajomymi.

Na razie nie wiadomo czy będziemy mieli do czynienia z pełnowymiarową pudełkową produkcją

Gra ukaże się na konsolach obecnej i minionej generacji

Produkcja zachowa zręcznościowy i szybki model rozgrywki